Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXXII Niedziela Zwykła - 12 listopada 2017 r.

 1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Dzisiaj jest zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 2. Gościmy dziś pośród nas ks. Janusza Steć - dyrektora Caritasu naszej archidiecezji, który będzie głosił Słowo Boże i spotka się z osobami, które mają tworzyć parafialny Zespół Caritasu. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.
 3. Witamy dziś w naszej parafii Wojciecha Michalskiego - kleryka II-ego roku z naszego Seminarium Duchownego w Gdańsku - Oliwie. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na utrzymanie naszego Seminarium.
 4. Dobiega połowa listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele wypominki za naszych zmarłych codziennie o godz. 17.15.
 5. W czwartek 16 listopada, wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską - Matkę Miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy wszystkich Polaków, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.
 6. Msza św. w intencji małżeństw, które swoją rocznicę ślubu mają w listopadzie za tydzień o godz. 11.00. Zapraszamy te małżeństwa wraz z rodzinami do wspólnej modlitwy.
 7. Podczas Wizytacji Kanonicznej w naszej parafii, która będzie 26 listopada Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź poświęci drugi boczny ołtarz i wypromuje 5-ciu naszych parafian na Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii. Ukończyli oni roczny kurs przygotowujący do pełnienia tej posługi. Będą oni mogli zanosić Komunię Świętą chorym w niedzielę i święta.
 8. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła.
 9. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które w miniony czwartek pomagały przy wycince drzew na placu kościelnym. Pragniemy poinformować, że drzewa te zostały usunięte za zgodą Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku, były zagrożeniem dla bezpieczeństwa osób przechodzących obok. Ponadto Wydział Środowiska wydając decyzję na wycięcie tych drzew zobowiązał ks. Proboszcza do nasadzenia nowych kilkunastu niższych drzew na placu kościelnym w bezpiecznym miejscu.
 10. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok 2018.
 11. Pan Tomasz - organista zaprasza na próbę chóru we wtorek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkie nowe osoby, które chcą chwalić Pana Boga swoim śpiewem.
 12. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 13. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 14. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 15. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 13 XI - św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze;
  • w piątek 17 XI - św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a wcześniej żona Ludwika IV - landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka;
  • w sobotę 18 XI - bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
 16. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 17. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Adama Kuryłek, l.85; śp. Wacławy Illuk, l. 90; śp. Lidii Krasnodębskiej, l.70 i śp. Krystyny Karbowskiej, l. 69; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.