Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXXIII Niedziela Zwykła - 19 listopada 2017 r.

 1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata.
 2. Dziś o godz. 11.00. Msza św. w intencji małżeństw, które swoją rocznicę ślubu mają w listopadzie. Zapraszamy te małżeństwa wraz z rodzinami do wspólnej modlitwy.
 3. Dziś po raz pierwszy przeżywamy w Kościele - ustanowiony przez papieża Franciszka - ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać kartki z propozycjami przeżycia tego dnia.
 4. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Wspominając tamto ofiarowanie, odnawiajmy w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli.
 5. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. W naszej parafii będzie to także dzień Wizytacji Kanonicznej, której dokona Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź - Metropolita Gdański. Na Mszy Świętej wizytacyjnej o godz. 12.30 Ks. Arcybiskup poświęci drugi boczny ołtarz i wypromuje 5-ciu naszych parafian na Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii. Wszystkie Grupy Apostolskie działające w naszej parafii wręczą Ks. Arcybiskupowi sprawozdania ze swojej działalności. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy ze swoim Arcybiskupem.
 6. Trwa miesiąc listopad. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz.17.15.
 7. Za tydzień, w niedzielę, 26 listopada, wspólnota SHEMA, która w tym roku obchodzi swoje 10-lecie; zaprasza na uwielbienie Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, rozpoczęcie o godz. 15.30. Zakończenie Mszą św. o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.
 8. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła.
 9. W ubiegłą niedzielę na spotkaniu z ks. Januszem Steć - dyrektorem Caritas naszej archidiecezji został powołany w naszej parafii Parafialny Zespół Caritasu.
 10. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok 2018.
 11. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 12. W środę i w czwartek będzie ustawiany i montowany drugi boczny ołtarz. Bardzo prosimy w tych dniach na godz. 8.30 kilku mężczyzn do pomocy.
 13. Za dwa tygodnie 3 grudnia w pierwszą niedzielę adwentu poświęcimy opłatek na stół wigilijny, który do naszych mieszkań i domów zwyczajem lat poprzednich rozniosą bracia z Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” i Ojcowie Rodzin z „Domowego Kościoła”, upoważnieni przez ks. Proboszcza. Proszę, aby nie przyjmować opłatka od osób postronnych, które nie mają upoważnienia od ks. Proboszcza i roznoszą opłatek niepoświęcony.
 14. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. W ostatnim tygodniu zostało zakupionych 6 nowych mikrofonów ze statywami dla naszego chórku, w środę ustawiamy nowy boczny ołtarz, trwa remont organów.
 15. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 16. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 20 XI - św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary;
  • w środę 22 XI - św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
  • w piątek 24 XI - św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.
 17. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.