Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 26 listopada 2017 r.

 1. Dziś jest uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, którą ustanowił papież Pius XI w 1925 roku encykliką „Quas primas” na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  Wspólnota SHEMA, która w tym roku obchodzi swoje 10-lecie, zaprasza dziś na uwielbienie Jezusa Chrystusa - Króla Wszechświata, rozpoczęcie o godz. 15.30, zakończenie Mszą św. o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.
 2. Dziś w naszej parafii odbywa się Wizytacja Kanoniczna, której dokonuje Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź - Metropolita Gdański. Na Mszy Świętej wizytacyjnej o godz. 12.30 Ks. Abp poświęci drugi boczny ołtarz i wypromuje 5-ciu naszych parafian na Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii. Wszystkie Grupy Apostolskie działające w naszej parafii wręczą Ks. Arcybiskupowi sprawozdania ze swojej działalności. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy ze swoim Arcybiskupem i pamiętajmy o nim w naszej codziennej modlitwie.
 3. Dzisiaj jest Patronalne Święto WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO w Gdańsku - Oliwie i Akcji Katolickiej. Modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 4. Dzisiaj we wszystkich parafiach w Polsce jest ponowienie uroczystego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w naszej Ojczyźnie.
 5. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach do czwartku włącznie o godz. 17.15.
 6. W tym tygodniu jest: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w piątek:
   • o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.;
   • od godz. 16.00 do 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla wszystkich;
   • o godz. 17.00 - Nabożeństwo pierwszo-piątkowe z Komunią św. dla dzieci;
  • w sobotę o godz. 7.30 - Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 7. W czwartek o godz. 16.30 katecheza i spowiedź święta dla dzieci klas IV przed pierwszym piątkiem miesiąca.
 8. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek i w sobotę od godz. 8.30.
 9. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem O. Teodora Knapczyka w sobotę 2 grudnia o godz. 12.00, serdecznie zapraszamy.
 10. W sobotę na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 - poświęcenie świecy roratniej, wieńca adwentowego i lampionów adwentowych. Rozpoczynamy nowy Rok Kościelny.
 11. Za tydzień w niedzielę na Mszach świętych o godz. 11.00 i 12.30 poświęcimy opłatek na stół wigilijny, który do naszych mieszkań i domów zwyczajem lat poprzednich rozniosą bracia z Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” oraz Ojcowie Rodzin z „Domowego Kościoła”, upoważnieni przez ks. Proboszcza. Przyjmując opłatek złożymy dar serca na ogrzewanie naszego kościoła i Seminarium Duchowne. Bardzo proszę o przyjęcie poświęconego opłatka przez wszystkie rodziny naszej parafii, nawet gdy nie stać nas na złożenie ofiary. Proszę, aby nie przyjmować opłatka od osób postronnych, które roznoszą opłatek niepoświęcony.
 12. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00.
 13. Intencje Apostolstwa Modlitwy na grudzień 2017:
  • Intencja ogólna: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowywaniu nowych pokoleń.
 14. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok 2018.
 15. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które w minionym tygodniu pomagały przy ustawianiu i montowaniu bocznego ołtarza. „Bóg zapłać”.
 16. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 17. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy 7350 zł - „Bóg zapłać”. W ostatnim czasie zostało zakupionych 6 nowych mikrofonów ze statywami dla naszego chórku, został ustawiony nowy boczny ołtarz, zostały wstawione nowe drzwi na chór.
 18. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 19. W tym tygodniu patronują nam:
  • w czwartek 30 XI - św. Andrzej Apostoł, był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu;
  • w sobotę 2 XII - bł. Rafał Chyliński, kapłan.
 20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Barbary Rogulskiej l.48; śp. Ireny Nowackiej, l. 68; śp. Andrzeja Przepiórki l.90 i śp. Klemensa Rodzik, l. 96; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.