Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

I Niedziela Adwentu - 3 grudnia 2017 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
  Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy Rok liturgiczny i duszpasterski. Pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
 2. RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano.
  Dzieci przychodzą od poniedziałku do piątku z lampionami, które będą brały udział w konkursie na najpiękniejszy. Wszystkich zapraszamy do licznego udziału w roratach.
 3. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które w minioną niedzielę uczestniczyły we Mszy Świętej o godz. 11.00 z udziałem ks. Arcybiskupa S. L. Głódzia i we Mszy Świętej wizytacyjnej o godz. 12.30 pod Jego przewodnictwem. Wszystkim Grupom Apostolskim działającym w naszej parafii dziękujemy za przygotowanie i przekazanie Ks. Arcybiskupowi sprawozdań ze swojej działalności. Wszystkim parafianom za obecność, wspólną modlitwę i wszelkie dobro składamy serdeczne - „Bóg zapłać”.
 4. W czwartek, Godzina Święta i modlitwa o powołania od godz. 18.30 - 19.30.
 5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą w dniach od 10 do 13 grudnia.
  Spowiedź adwentowa z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  • 12 grudnia w ramach rekolekcji od godz. 8.30 do 9.30 oraz od godz. 17.00 do 19.00;
  • dodatkowo 21 grudnia od godz. 6.00 do 8.00 oraz od godz. 17.00 do 19.30.
   Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.
 6. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 poświęcimy opłatek na stół wigilijny, który do naszych mieszkań i domów rozniosą bracia z Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” i Ojcowie Rodzin z „Domowego Kościoła”, będą oni mieli upoważnienie od ks. Proboszcza. Przyjmując opłatek złożymy dar serca na ogrzewanie naszego kościoła i Seminarium Duchowne. Bardzo proszę o przyjęcie poświęconego opłatka przez wszystkie rodziny naszej parafii, nawet gdy nie stać nas na złożenie ofiary.
 7. W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu będą: o godz. 6.00; 7.30; 9.30; i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 chór „Radosna Światłości” z Gdańska pod batutą naszego pana organisty wykona AKATYST czyli starożytne nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu jest też GODZINA ŁASKI od 12.00 do 13.00. Nowenna przed Uroczystością do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej. Z racji uroczystości nie ma postu.
 8. Poświęcenie medalików dla dzieci kl. III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej będzie w najbliższą niedzielę 10 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00. A po Mszy św. będzie spotkanie dla rodziców. Prosimy dzieci i rodziców o obecność.
 9. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 10. Przy wyjściu z kościoła, podobnie jak w ubiegłym roku można zabrać Torbę Caritasu na produkty dla ubogich oraz nabyć świece Caritasu na stół wigilijny; małe w cenie 7 zł, a duże 17 zł.
 11. Modlitwę różańcową o godz. 17.30 w tym tygodniu poprowadzi Róża MB z Lourdes, zelatorka - pani Joanna Miziołek.
 12. Intencje Apostolstwa Modlitwy na grudzień 2017:
  • Intencja ogólna: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowywaniu nowych pokoleń.
 13. Kolędę rozpoczniemy 28 grudnia po świętach. Program kolędy podamy po rekolekcjach.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • 4 XII - św. Barbara dziewica i męczennica, patronka górników i hutników;
  • 6 XII - św. Mikołaj bp Miry Licyjskiej, żył na przełomie III i IV wieku. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami dzieci i bliskich;
  • 7 XII - św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy;
  • 9 XII - św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, któremu objawiła mu się Maryja w znanym wizerunku Matki Bożej z Guadalupe.
 15. Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia, Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia, chorych i cierpiących zapewniamy o modlitwie; wszystkim życzymy: - „Szczęść Boże”.
 16. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto.
 17. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Krystyny Klon, l.84; śp. Bożeny Pluskota, l.53; śp. Mieczysława Omernik, l.89 i śp. Ireny Lewandowskiej, l.78; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.