Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

II Niedziela Adwentu - 10 grudnia 2017 r.

 1. Dziś w drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.
  Niech nam w tym pomogą także Rekolekcje adwentowe - które dziś rozpoczynamy. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Wilczkiewicz z Rzeszowa Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach św.
  Plan rekolekcji na tablicy ogłoszeń, zapraszamy do licznego udziału w rekolekcjach.
 2. RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano.
  Dzieci przychodzą od poniedziałku do piątku z lampionami, które będą brały udział w konkursie na najpiękniejszy. Wszystkich zapraszamy do licznego udziału w roratach.
 3. Spowiedź adwentowa z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  • 12 grudnia w ramach rekolekcji od godz. 8.30 do 9.30 oraz od godz. 17.00 - 19.00;
  • dodatkowo 21 grudnia od godz. 6.00 do 8.00 oraz od godz. 17.00 do 19.30.
   Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.
 4. Poświęcenie medalików dla dzieci kl. III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej będzie dziś na Mszy św. o godz. 11.00. A po Mszy św. będzie spotkanie dla rodziców. Prosimy dzieci i rodziców o obecność.
 5. Dzisiaj jest zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. W modlitwie pamiętajmy o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie jest brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.
 6. Przy wyjściu z kościoła, można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny; małe w cenie 7 zł, a duże 17 zł.
 7. Dziś o godz. 15.00 w naszej kawiarence jest Wigilia dla Seniorów z naszej parafii organizowana przez Parafialny Zespół Caritasu.
 8. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 modlimy się w intencji małżeństw, które swoją rocznicę ślubu obchodzą w miesiącu grudniu. Oprawę liturgiczną przygotowują rodziny z „Domowego Kościoła”. Serdecznie zapraszamy.
 10. Jeszcze dziś i jutro Panowie upoważnieni przez ks. Proboszcza będą roznosić do naszych mieszkań poświęcony opłatek na stół wigilijny. Przyjmując opłatek złożymy dar serca na ogrzewanie naszego kościoła i Seminarium Duchowne. Bardzo prosimy o przyjęcie poświęconego opłatka przez wszystkie rodziny naszej parafii, nawet gdy nie stać nas na złożenie ofiary. Opłatek można także nabyć u siostry w zakrystii po Mszy świętej.
 11. Do przyszłej niedzieli trwa zbiórka żywności dla rodzin biednych na święta. Trwałą żywność składamy do kosza ustawionego obok ołtarza Jezusa Miłosiernego.
 12. Dziękujemy Róży MB z Lourdes za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża MB Ostrobramskiej, zelatorka - pani Irena Jarczyńska.
 13. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. W ostatnim czasie została wymieniona cała instalacja grzewcza w budynku parafialnym.
 14. Sianko na stół wigilijny, pięknie spakowane przez dzieci z naszej Scholki będziemy mogli nabyć w niedzielę 17 grudnia po Mszach św. Dochód ze sprzedaży sianka jest w całości przeznaczony na potrzeby scholki. A dziś można nabyć kartki świąteczne przygotowane przez młodzież z Ruchu Lednickiego.
 15. Kolędę rozpoczniemy 28 grudnia po świętach. Program kolędy jest już na naszej stronie internetowej (czytaj więcej...).
 16. Pan Tomasz - organista zaprasza na próbę chóru w poniedziałek o godz. 19.00.
 17. W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 XII - św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii;
  • 14 XII - św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu, mistyk i Doktor Kościoła.
 18. Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia, Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia, chorych i cierpiących zapewniamy o modlitwie; wszystkim życzymy: - „Szczęść Boże”.
 19. Polecamy prasę katolicką:
  • „Gość Niedzielny”;
  • „Mały Gość”.
 20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Adama Grych, l.63; i śp. Anny Milczarek, l.28; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.