Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

III Niedziela Adwentu - 17 grudnia 2017 r.

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Maryją Niepokalaną i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.
 2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
 3. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej.
  RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano.
  Dzieci przychodzą od poniedziałku do piątku z lampionami.
 4. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte od 6.30 do 12.30 będą tak jak w niedzielę; nie będzie Mszy św. o godz. 18.00:
  • o godz. 16.30 będzie Msza święta wigilijna dla dzieci i osób starszych;
  • o godz. 24.00 będzie Pasterka.
 5. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi będziemy słuchać każdego dnia rano i wieczorem podczas Mszy świętych.
  Dodatkowo spowiedź z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  • w czwartek 21 grudnia od godz. 6.00 do 8.00 oraz od godz. 17.00 do 19.30.
   Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatni moment czyli na przyszłą niedzielę.
 6. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, tradycyjnie zachowajmy post od pokarmów mięsnych.
 7. Dziś na Mszy św. o godz. 9.30 modlimy się w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w miesiącu grudniu. Oprawę liturgiczną przygotowują rodziny z „Domowego Kościoła”. Serdecznie zapraszamy.
 8. Dziękujemy za liczny udział w Rekolekcjach adwentowych.
 9. Serdecznie dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritasu i wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób włączyły się w przygotowanie Wigilii dla Seniorów z naszej parafii.
 10. Bardzo dziękujemy osobom, które roznosiły opłatek do naszych domów. Rodziny, które były nieobecne mogą otrzymać opłatek w zakrystii. Dziękujemy także za ofiary złożone przy roznoszeniu opłatków, wyniosły one 17200 zł - „Bóg zapłać”.
 11. Jeszcze w dniu dzisiejszym jest zbiórka żywności dla rodzin biednych na święta. Trwałą żywność składamy do kosza ustawionego obok ołtarza Jezusa Miłosiernego.
 12. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. IV dziś po Mszy św. o godz. 11.00.
 13. Nowenna do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 14. Chorych z Komunią św. z racji świąt odwiedzimy w sobotę 23 grudnia od godz. 8.30.
 15. Dziś po Mszach św. możemy nabyć sianko na stół wigilijny, pięknie spakowane przez dzieci ze Scholki. Ofiary za sianko są przeznaczone na potrzeby Scholki.
 16. Przy wyjściu z kościoła, można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny; małe w cenie 7 zł, a duże 17 zł.
 17. Katecheza przed chrztem będzie w sobotę 23 grudnia o godz. 19.00 w kościele.
 18. Dziękujemy Róży MB Ostrobramskiej za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża Maryi Matki Kościoła, zelatorka - pani Halina Sarnowska.
 19. Spotkanie KSM „Semper Fidelis” we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.
 20. Dzisiaj kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. W ostatnim czasie została wymieniona cała instalacja grzewcza w budynku parafialnym.
 21. Kolędę rozpoczniemy 28 XII po świętach. Program kolędy jest na stronie internetowej (czytaj więcej...) i na tablicy ogłoszeń. W czasie kolędy w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.30.
 22. Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia, Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia, chorych i cierpiących zapewniamy o modlitwie; wszystkim życzymy: - „Szczęść Boże”.
 23. Polecamy prasę katolicką:
  • „Gość Niedzielny”;
  • „Mały Gość”.
 24. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Krystyny Melanowicz, l.64; i śp. Kazimierza Rumniak, l.61; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.