Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

IV Niedziela Zwykła - 28 stycznia 2018 r.

 1. Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.
 2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00, zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chórku - „Rozśpiewana Armia Pana”.
 4. W piątek 2 lutego jest święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte będą o godz. 6.30; 7.30; 9.30; 16.30 i 18.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece - gromnice, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa - Światłość świata.
  Przy wyjściu z kościoła można dziś nabyć świece gromnice w cenie - 12 zł.
 5. Tego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i wszystkie osoby konsekrowane. Po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne.
 6. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 7. W pierwszy czwartek dziękujemy Chrystusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Godzina święta z modlitwą o powołania od 18.30 do 19.30.
 8. W pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata:
  • o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.;
  • od 15.30 do 16.30 - adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla wszystkich;
  • o godz. 16.30 - Msza św. dla dzieci.
 9. W pierwszą sobotę gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie wynagradzającym o godz. 7.30.
 10. Ks. Piotr, ks. Dariusz i ks. Proboszcz odwiedzą swoich chorych w piątek i w sobotę od godz. 9.00, a ks. Mariusz odwiedzi swoich chorych w piątek 9 lutego.
 11. Dziękujemy Róży MB Wniebowziętej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża MB Niepokalanie Poczętej, zelatorka - pani Zofia Stec.
 12. Intencje Apostolstwa Modlitwy na luty 2018:
  • Intencja ogólna: Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.
 13. W zakrystii można odbierać drugi numer czasopisma biblijnego „Galilea”, polecamy także nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 14. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy 7450 zł - „Bóg zapłać”.
 15. W dniach od 8.04 do 16.04.2018 organizujemy samolotową pielgrzymkę na Cypr śladami św. Pawła w cenie 1450 zł i 750 euro od osoby. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.
 16. Wczoraj zakończyliśmy odwiedziny kolędowe w naszej parafii. Dziękujemy Rodzinom i osobom za otwarcie domów i serc na Boże Błogosławieństwo i wspólną modlitwę. Dziękujemy za gościnność, serdeczność i ofiary kolędowe, które będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W imieniu ministrantów dziękujemy także za ofiary składane do puszek na ich fundusz.
  Dzisiaj od godz. 15.30 będzie kolęda dodatkowa.
  Rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kapłana z kolędą w wyznaczonym terminie mogą zapisać się na kolędę dodatkową dziś po Mszy św. w zakrystii.
 17. Uwaga jeszcze dzisiaj i w najbliższą niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.30.
 18. W tym tygodniu patronują nam:
  • 31 I - św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich;
  • 3 II - św. Błażej bp i męczennik z IV w. jego pomocy wzywamy w chorobach gardła.
 19. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże nas wszystkich, zwłaszcza solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia, których ogarniamy naszą modlitwą.
 20. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 21. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Stanisława Dudczak, l.84; śp. Alfonsa Potaczało, l.83; śp. Danieli Niździńskiej, l.86 i śp. Romana Wieliczko, l.73; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.