Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu, ma ona charakter chrzcielny, pokutny i pasyjny. W okresie Wielkiego Postu katechumeni przygotowują się do przyjęcia sakramentu chrztu świętego. Natomiast my przez pokutę, uczestnictwo w Eucharystii, nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i rekolekcjach przygotowujemy się do odnowienia obietnic chrztu świętego w Wigilię Paschalną.
 2. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.
 3. Dziś przypadają też tzw. Walentynki: Dzień Zakochanych. Pomyślmy o dobrym słowie, życzliwym geście wobec naszych bliskich: rodziców, dziadków, dzieci i wnucząt.
 4. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 8.00 dla wszystkich, o godz. 17.00 dla dzieci z rodzicami i osób starszych i o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
 5. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które poprowadzi o. Teodor Knapczyk OFM. Program rekolekcji na naszej stronie internetowej i przy wyjściu z kościoła. Tak zaplanujmy nasz czas abyśmy mogli uczestniczyć w tych rekolekcjach.
 6. Rekolekcje szkolne dla dzieci, dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich będą od 6 – 9 marca 2016.
 7. Spowiedź wielkopostna z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  • 24 lutego w ramach rekolekcji od godz. 9.00 do 10.00 oraz od godz. 16.00 do 18.30;
  • 22 marca od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30.
 8. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem O. Teodora we czwartek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. W sobotę na Jasnej Górze o godz. 11.00 będzie uroczysta Msza św. dziękczynna w 25 rocz. święceń biskupich naszego Metropolity Ks. Abp. Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 10. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 11. Przy wyjściu z kościoła można zabrać Skarbonkę Caritasu na rodzinną Jałmużnę Wielkopostną.
 12. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy małżeństwa, które rocznicę swojego ślubu przeżywają w miesiącu lutym. Liturgię przygotowują małżeństwa z Domowego Kościoła.
 13. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będzie zbiórka do puszek na ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 14. W szkołach rozpoczęły się ferie zimowe. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i katechetom życzymy miłego, zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.
 15. Osoby chętne do śpiewania w chórze parafialnym zapraszamy w środę na godz. 18.30 do domu parafialnego.
 16. Osoby dorosłe, które chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie we czwartek o godz. 18.30 w kościele.
 17. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się jutro 15 lutego o godz. 18.30 w kościele, osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.
 18. Organizujemy wyjazd na ŚDM w Krakowie w dniach od 26 - 31 lipca 2016 z udziałem Ojca świętego Franciszka. Zapisy i szczegóły u ks. Mariusza.
 19. W dniach od 30.04 do 03.05.2016 ks. Mariusz organizuje pielgrzymkę Śladami Ojca Mateusza po Ziemi Świętokrzyskiej. W cenie 550zł od osoby. Zapisy u ks. Mariusza.
 20. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Małego Gościa.
 21. Biuro pielgrzymkowe Kaszub-Travel organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dn. od 27.02 do 05.03.2016 w cenie 3600zł. od osoby. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Proboszcza.
 22. W tygodniu patronują nam:
  • 17 lutego Świętych Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny.
 23. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy: zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi i świętych Patronów, zapewniamy o naszej modlitwie.
 24. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Izydora Wantoch - Rekowskiego, l.83; i śp. Teresy Socha, l.65; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosier-dziu: Dobry Jezu…

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.