Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

V Niedziela Zwykła - 4 lutego 2018 r.

 1. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.
 2. Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.
 3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00, serdecznie zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele Msza Święta z sakramentem chorych i ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będzie w sobotę 10 lutego o godz. 12.00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Serdecznie prosimy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.
 6. W najbliższą niedzielę 11 lutego na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy świece dzieciom kl. III przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie z rodzicami. Prosimy wszystkie dzieci i ich rodziców o obecność.
 7. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych będą od 14 do 17 lutego, a dla dzieci i młodzieży od 4 do 7 marca.
 8. Bierzmowanie dla młodzieży kl. III Gimnazjum będzie 20 marca o godz. 18.00. Zapraszamy także osoby dorosłe, które z różnych powodów nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania, a chcą przystąpić do bierzmowania na spotkanie jutro po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.
 9. Dziękujemy Róży MB Niepokalanie Poczętej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża MB Bolesnej, zelatorka - pani Joanna Płaczkowska.
 10. Intencje Apostolstwa Modlitwy na luty 2018:
  • Intencja ogólna: Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wczoraj pomagały przy rozbieraniu choinek i żłobka.
 12. W zakrystii można odbierać drugi numer czasopisma biblijnego „Galilea”, polecamy także nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 13. W dniach od 8.04 do 16.04.2018 organizujemy samolotową pielgrzymkę na Cypr śladami św. Pawła w cenie 1450 zł i 750 euro od osoby. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.
 14. Uwaga jeszcze dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 16.30.
 15. W tym tygodniu patronują nam:
  • 5 II - św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi;
  • 6 II - św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii;
  • 10 II - św. Scholastyka (zm. 547 r.), rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.
 16. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.
 17. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Krystyny Trzeciak, l.65 i śp. Heleny Cybelskiej, l.81; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.