Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

VI Niedziela Zwykła - 11 lutego 2018 r.

 1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.
 2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszą modlitwą otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy osoby chore i starsze do korzystania z sakramentu namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem.
  Wczoraj w naszym kościele o godz. 12.00 była Msza św. z sakramentem chorych i ze specjalnym nabożeństwem dla chorych. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritasu i wszystkim osobom, które pomogły chorym i osobom starszym w dotarciu do kościoła.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy świece i książeczki do nabożeństwa dzieciom kl. III przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie z rodzicami. Prosimy wszystkie dzieci i ich rodziców o obecność.
 4. Dzisiaj Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W zakrystii jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości.
 5. Przed nami ostatnie dni karnawału. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00.
 6. W środę - jest Środa Popielcowa - rozpoczniemy okres Wielkiego Postu oraz Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Msze święte z nauką rekolekcyjną i z posypaniem głów popiołem w tym dniu będą: o godz. 6.30, 7.30, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.00.
  Plan rekolekcji jest wyłożony na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 7. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu tylko trzech posiłków w ciągu dnia, w tym jednego do syta. Obowiązuje on osoby od 18 do 60 roku życia w Środę Popielcową i w Wielki Piątek. A wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w Popielec i we wszystkie piątki roku.
 8. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek:
   • o godz. 9.00 dla wszystkich;
   • o godz. 17.00 dla dzieci z rodzicami i osób starszych;
   • o godz. 19.00 dla dorosłych;
   • o godz. 19.30 dla młodzieży;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
 9. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
 10. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swego ślubu świętują w miesiącu lutym w najbliższą niedzielę o godz. 9.30. Liturgię przygotowują małżeństwa z Domowego Kościoła.
 11. Bierzmowanie dla młodzieży kl. III Gimnazjum będzie 20 marca o godz. 18.00.
 12. Dziękujemy Róży MB Bolesnej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża MB Cierpliwie Słuchającej, zelatorka - pani Halina Kloskowska.
 13. W zakrystii można odbierać drugi numer czasopisma biblijnego „Galilea”, polecamy także nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 14. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 15. Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera i błogosławi nam wszystkim, a szczególnie solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
 16. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 17. Sprawozdanie za rok 2017 i po wizycie duszpasterskiej zamieszczamy w dziale „Aktualności” (czytaj więcej...).
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Jana Dębeckiego, l.82; śp. Anny Czarnomskiej, l.56; śp. Tadeusza Piotrowskiego, l.71; i śp. Benedykta Dmowskiego, l.90; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.