Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

I Niedziela Wielkiego Postu - 18 lutego 2018 r.

 1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus w swoim ziemskim życiu również był kuszony i pokazał nam, jak mamy pokonywać pokusy.
 2. Wczoraj zakończyliśmy nasze rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Dziękujemy za Waszą liczną obecność na rekolekcjach. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymaliśmy trwały w nas i wokół nas, jak najdłużej.
 3. Dziś o godz. 9.30 Msza święta w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w miesiącu lutym. Liturgię przygotowują małżeństwa z Domowego Kościoła.
 4. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek:
   • o godz. 8.00 dla wszystkich;
   • o godz. 17.00 dla dzieci z rodzicami i osób starszych;
   • o godz. 18.30 dla dorosłych;
   • o godz. 19.30 dla młodzieży;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
 5. Rekolekcje szkolne dla dzieci, młodzieży gimnazjalnej i młodzieży szkół średnich będą od 4 do 7 marca 2018.
 6. Spowiedź wielkanocna z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  • w wielki wtorek 27 marca od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30.
   Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 7. Wspólnota Shema zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą wstawienniczą we wtorek o godz. 19.00.
 8. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Jest ono szczególną okazją do modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka.
 9. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, który podczas niedzielnych rozważań po modlitwie Anioł Pański wezwał cały Kościół, aby piątek, 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, pragniemy włączyć się w tą ważną inicjatywę. Zachęcamy przeto wszystkich do modlitwy i postu w tym dniu we wskazanych przez Ojca Świętego intencjach.
 10. Dziękujemy Róży MB Cierpliwie Słuchającej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża MB z Góry Karmel, zelatorka - pani Irena Radzewicz.
 11. Przy wyjściu z kościoła można zabrać Skarbonkę Caritasu na rodzinną Jałmużnę Wielkopostną.
 12. Bierzmowanie dla młodzieży kl. III Gimnazjum będzie 20 marca o godz. 18.00. Natomiast dziś po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie z rodzicami. Prosimy wszystkich rodziców o obecność.
 13. Katecheza dla młodzieży przed bierzmowaniem w środę o 19.00 - klasy IIIC i IIID oraz w czwartek o 19.00 - klasy IIIA i IIIB oraz młodzież z innych szkół.
 14. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będzie zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
 15. Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis” w dniu 24 marca organizuje wyjazd autokarem na Drogę Krzyżową do Kalwarii Wejherowskiej. Wyjazd o godz. 9.15 sprzed kościoła. Koszt wyjazdu 16 zł od osoby. Zapisy i opłata w zakrystii po Mszy św. Braci z Semper Fidelis zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 16. Nasz Parafialny Zespół Caritasu pełni dyżur w każdy czwartek od godz. 17.00 do 18.00. W salce obok biura parafialnego.
 17. Spotkanie dla wolontariuszy Szlachetnej Paczki będzie w czwartek o godz. 17.00 w naszej kawiarence.
 18. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 19. W sobotę 24 lutego organizujemy wyjazd na kulig do Szymbarka połączony z pieczeniem kiełbasek w cenie 30 zł od osoby. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 20. W tym tygodniu patronują nam:
  • 23 II - św. Polikarp, bp i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny; poniósł śmierć męczeńską około roku 160.
 21. W zakrystii można odbierać trzeci numer czasopisma biblijnego „Galilea”, polecamy także nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 22. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia oraz zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.
 23. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 24. Sprawozdanie za rok 2017 i po wizycie duszpasterskiej zamieszczamy w dziale „Aktualności” (czytaj więcej...).
 25. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Zygfryda Smiatacz, l.88; śp. Jerzego Wojciecha Król, l.71; śp. Dariusza Jarzębiak, l.51 i śp. Leonardy Cimoszko, l.87; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.