Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

III Niedziela Wielkiego Postu - 4 marca 2018 r.

 1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus po raz kolejny zaprasza nas do uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.
 2. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży gimnazjalnej i młodzieży szkół średnich. Poprowadzi je wspólnota brazylijsko-polska Przymierze Miłosierdzia - którą serdecznie witamy! Program rekolekcji na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej (czytaj więcej...). Dzieci i młodzież zapraszamy do licznego udziału w rekolekcjach, a rodziców prosimy o dopilnowanie.
 3. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek:
   • o godz. 8.00 dla wszystkich;
   • o godz. 17.00 dla dzieci z rodzicami i osób starszych;
   • o godz. 18.30 dla dorosłych;
   • o godz. 19.30 dla młodzieży;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
 4. Spowiedź wielkanocna z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  • w wielki wtorek 27 marca od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30.
   Prosimy aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 5. W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet na Mszę Świętą o godz. 18.00.
 6. Wspólnota Ruch Lednicki zaprasza na modlitwę z pokazem medialnym w intencji papieża Franciszka z racji 5 rocznicy pontyfikatu, w najbliższą niedzielę 11 marca po Mszy św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00.
 7. Bierzmowanie dla młodzieży kl. III Gimnazjum będzie 20 marca o godz. 18.00.
 8. Dziękujemy Róży św. Józefa, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża NMP Królowej Polski zelatorka - pani Zofia Falińska.
 9. Intencja Apostolstwa Modlitwy na marzec 2018:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji do rozeznania duchowego w aspekcie indywidualnym i wspólnotowym.
 10. Nasz Parafialny Zespół Caritasu pełni dyżur w każdy czwartek od godz. 17.00 do 18.00. w salce obok biura parafialnego.
 11. Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis” 24 marca organizuje wyjazd autokarem na Drogę Krzyżową do Kalwarii Wejherowskiej. Wyjazd o godz. 9.15 sprzed kościoła. Koszt wyjazdu 16 zł od osoby. Zapisy i opłata w zakrystii po Mszy św.
 12. W dniach od 23 IX do 3 X organizujemy pielgrzymkę samolotową do sanktuariów we Francji m.in.: Lisieux - Lourdes - Carcassonne - La Salette - Paray-le-Monial - Nevers.
  Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej (czytaj więcej...). Koszt: 620 euro + bilet lotniczy (od osoby).
  Zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym. Prosimy o szybkie decyzje, celem zakupienia biletów, które obecnie są dużo tańsze.
 13. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.
 14. W zakrystii można odbierać trzeci numer czasopisma biblijnego „Galilea”, polecamy także nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 15. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia oraz zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.
 16. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 17. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Czesława Majcherek, l.62; śp. Jana Szpilewskiego, l. 70; śp. Jadwigi Kamińskiej, l. 73; i śp. Daniela Raszeja, l.35; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.