Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

IV Niedziela Wielkiego Postu - 11 marca 2018 r.

 1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu zwaną: Laetare, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia.
 2. Dziękujemy dzieciom i młodzieży za liczny udział w rekolekcjach wielkopostnych, a rodzicom, katechetom, nauczycielom i wychowawcom za dopilnowanie.
 3. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek:
   • o godz. 8.00 dla wszystkich;
   • o godz. 17.00 dla dzieci z rodzicami i osób starszych;
   • o godz. 18.30 dla dorosłych;
   • o godz. 19.30 dla młodzieży;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
 4. Spowiedź wielkanocna z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  • w wielki wtorek 27 marca od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30.
   Prosimy aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 5. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00 wspólnota Ruch Lednicki zaprasza na modlitwę z pokazem medialnym w intencji papieża Franciszka z racji 5 rocznicy jego wyboru na Stolicę Piotrową w Rzymie, która przypada we wtorek 13 marca.
 6. Bierzmowanie dla młodzieży kl. III Gimnazjum będzie 20 marca o godz. 18.00.
 7. Nowenna przed bierzmowaniem będzie od 11 do 19 marca, codziennie o godz. 18.30. Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania ich rodziców i świadków będzie w sobotę 17 marca od godz. 15.30 do 16.30.
 8. W sobotę 17 marca na godz. 9.00 zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania do sprzątania kościoła. Proszę zabrać ze sobą ścierki, mopy, miotły.
 9. Dziękujemy Róży NMP Królowej Polski, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża MB Fatimskiej zelatorka - pani Lucyna Jabłońska.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9.30 zapraszamy małżeństwa, które rocznicę swojego ślubu przeżywają w miesiącu marcu.
 11. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. IV Szkoły Podstawowej będzie w przyszłą niedzielę 18 marca po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele. Prosimy o obecność.
 12. Dziś przed kościołem jest zbiórka do puszek na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć baranki paschalne na stół wielkanocny w cenie 5 zł rozprowadzane przez nasz Parafialny Zespół Caritasu.
 14. W sobotę 24 marca po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele chór i orkiestra: „O Dniu Radosny” z Gdańska wykona oratorium Jutrznia w kompozycji Pawła Bębenka za dzieci nienarodzone. Chór i orkiestrę poprowadzi p. dr Tomasz Wojnowski - nasz organista. Wobec trwającej walki o liberalizację prawa do aborcji zapraszamy do wspólnej modlitwy o cywilizację życia.
 15. Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis” 24 marca organizuje wyjazd autokarem na Drogę Krzyżową do Kalwarii Wejherowskiej. Wyjazd o godz. 9.15 sprzed kościoła. Koszt wyjazdu 16 zł od osoby. Zapisy i opłata w zakrystii po Mszy św.
 16. W dniach od 23 IX do 3 X organizujemy pielgrzymkę samolotową do sanktuariów we Francji m.in.: Lisieux - Lourdes - Carcassonne - La Salette - Paray-le-Monial - Nevers.
  Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej (czytaj więcej...). Koszt: 620 euro + bilet lotniczy (od osoby).
  Zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.
 17. W dniach od 29 kwietnia do 2 maja ks. Mariusz organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Podlasia (m.in. Stoczek Klasztorny, Święta Lipka, Studzieniczna, Augustów, Suchowola, Sokółka, Święta Woda, Supraśl, Białystok, Gietrzwałd). W cenie 500 zł od osoby z posiłkami. Szczegółowy plan na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Mariusza.
 18. Zwyczajem lat poprzednich organizujemy zbiórkę żywności dla rodzin biednych na święta. Trwałą żywność składamy do kosza ustawionego obok obrazu Jezusa Miłosiernego.
 19. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 20. W zakrystii można odbierać trzeci numer czasopisma biblijnego „Galilea”, polecamy także nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 21. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.
 22. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 23. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Zbigniewa Stegnerskiego, l.41; i śp. Władysławy Jaszkowskiej, l.87; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.