Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

V Niedziela Wielkiego Postu - 18 marca 2018 r.

 1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Od dzisiaj do Wielkiego Piątku w kościele zasłonięte zostają krzyże, jako symbol żalu i pokuty za nasze grzechy.
 2. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek:
   • o godz. 8.00 dla wszystkich;
   • o godz. 17.00 dla dzieci z rodzicami i osób starszych;
   • o godz. 18.30 dla dorosłych;
   • o godz. 19.30 dla młodzieży.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
 3. Spowiedź wielkanocna z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  • w wielki wtorek 27 marca od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30.
   Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Triduum Paschalne przeżyjmy już pojednani z Bogiem.
 4. Dziś na Mszy św. o godz. 9.30 modlimy się w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu przeżywają w miesiącu marcu.
 5. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. IV Szkoły Podstawowej będzie dziś po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele. Prosimy o obecność.
 6. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 18.00.
 7. Bierzmowanie dla młodzieży kl. III Gimnazjum będzie we wtorek 20 marca o godz. 18.00. Młodzież gromadzi się w kościele o godz. 17.30. Ogarnijmy ich naszą modlitwą. Bardzo dziękujemy rodzicom za posprzątanie kościoła na uroczystość Bierzmowania.
 8. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Procesja z palmami będzie na Mszy św. o godz. 11.00. Palmy za dobrowolną ofiarę będzie można nabyć u ministrantów przed kościołem. Ofiara za palemki w całości jest przeznaczona na Fundusz Ministrancki.
 9. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii będzie w Wielką Środę o godz. 19.00.
 10. W gablocie i na stronie internetowej parafii jest program celebracji Wielkiego Tygodnia (czytaj więcej...). Prosimy aby się z nim zapoznać.
 11. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży.
 12. Dziękujemy Róży MB Fatimskiej za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy zelatorka - pani Felicja Mrozowska.
 13. Witamy kleryka Mateusza Kosznik, alumna IV roku Gdańskiego Seminarium Duchownego, który odbywa u nas praktykę akolicką. Życzymy: „Szczęść Boże”.
 14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć baranki paschalne na stół wielkanocny w cenie 5 zł rozprowadzane przez nasz Parafialny Zespół Caritasu oraz małe paschały w cenie 7 zł wraz z książeczką wyjaśniającą Triduum Paschalne.
 15. W sobotę 24 marca po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele chór i orkiestra: „O Dniu Radosny” z Gdańska wykona oratorium Jutrznia w kompozycji Pawła Bębenka za dzieci nienarodzone. Chór i orkiestrę poprowadzi p. Tomasz Wojnowski - nasz organista.
 16. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Drogę Krzyżową do Wejherowa w dniu 24 marca. Wyjazd w sobotę o godz. 9.15 sprzed Kościoła. Koszt wyjazdu 16 zł zapisy i płatność w zakrystii po Mszy św.
 17. Na kwiaty do „Grobu Pańskiego” zebraliśmy kwotę 1780 zł - „Bóg zapłać”.
 18. Trwa zbiórka żywności dla rodzin biednych na święta. Trwałą żywność składamy do kosza ustawionego obok obrazu Jezusa Miłosiernego.
 19. W dniach od 23 IX do 3 X organizujemy pielgrzymkę samolotową do sanktuariów we Francji m.in.: Lisieux - Lourdes - Carcassonne - La Salette - Paray-le-Monial - Nevers.
  Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej (czytaj więcej...). Koszt: 620 euro + bilet lotniczy (od osoby).
  Zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.
 20. W dniach od 29 kwietnia do 2 maja ks. Mariusz organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Podlasia (m.in. Stoczek Klasztorny, Święta Lipka, Studzieniczna, Augustów, Suchowola, Sokółka, Święta Woda, Supraśl, Białystok, Gietrzwałd). W cenie 500 zł od osoby z posiłkami. Szczegółowy plan na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Mariusza.
 21. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu otrzymaliśmy fakturę za gaz za miesiąc luty na kwotę 5130 zł.
 22. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 23. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych i zapewniamy o modlitwie.
 24. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 25. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Elżbiety Dzięcielskiej, l.88; i śp. Alicji Kuc, l.77; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.