Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 1 kwietnia 2018 r.

 1. Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus Zmartwychwstał! I żyje pośród nas! Niech ta radość paschalna towarzyszy nam, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym i przyjaciół. W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkanocy nie ma postu.
  Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Nie ma dzisiaj Mszy świętej o 16.30.
 2. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania świąt Wielkanocnych: za jego posprzątanie, przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego, dekoracji kwiatowej a szczególnie za przygotowanie liturgii na poszczególne dni oraz za czynny i żywy udział w celebracji całego Triduum Paschalnego. Kapłanom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Braciom Semper Fidelis, Siostrom Zakonnym, Siostrze zakrystiance, Panu Kazimierzowi, Panu Organiście, chórowi, osobom, które czytały Słowo Boże, śpiewały psalmy, prowadziły komentarz, przygotowały ognisko, niosły baldachim i sztandary; Ojcom, którzy brali udział w obrzędzie umycia nóg, wszystkim Grupom apostolskim oraz wam wszystkim za wspólną modlitwę i obecność. Jeszcze raz dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i kościoła. Niech Chrystus Zmartwychwstały wynagrodzi wszystkim obfitością swojej łaski.
 3. Jutro Msze Święte w porządku niedzielnym, nie ma tylko Mszy św. o godz. 16.30. Kolekta jutrzejsza przeznaczona jest na KUL.
 4. Za tydzień - druga niedziela wielkanocna - Święto Bożego Miłosierdzia. W tym dniu jest patronalne święto Caritas i rozpocznie się 74. Tydzień Miłosierdzia, będzie także zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej Archidiecezji.
 5. W Niedzielę Miłosierdzia wspólnota SHEMA zaprasza na uwielbienie Chrystusa Zmartwychwstałego, rozpoczęcie o godz. 15.30 zakończone Mszą świętą o godz. 16.30.
 6. Nowenna do Bożego Miłosierdzia codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, w piątek wyjątkowo o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek - Godzina święta od godz. 18.30 do 19.30;
  • w piątek:
   • o godz. 15.00 - Nowenna do Bożego Miłosierdzia i Msza św.;
   • od godz. 16.00 do 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla wszystkich;
   • o godz. 17.00 - Nabożeństwo z Komunią św. dla dzieci;
  • w sobotę o godz. 7.30 - Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 8. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem O. Teodora w sobotę 7 kwietnia o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności dla rodzin biednych na święta. Dziękujemy także naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie i dostarczenie paczek do osób potrzebujących. Obdarowaliśmy 45 rodzin.
 10. Dziękujemy róży p.w. MB Lourdes za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30. W tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Ostrobramskiej, zelatorka - pani Irena Jarczyńska.
 11. Intencja Apostolstwa Modlitwy na kwiecień 2018:
  • Intencja ogólna: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucić gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.
 12. Spotkanie z Rodzicami Dzieci kl. III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę 8 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele.
 13. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”.
 14. W dniach od 23 IX do 3 X organizujemy pielgrzymkę samolotową do sanktuariów we Francji m.in.: Lisieux - Lourdes - Carcassonne - La Salette - Paray-le-Monial - Nevers.
  Program na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej (czytaj więcej...). Koszt: 620 euro + bilet lotniczy (od osoby).
  Zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.
 15. W dniach od 29 kwietnia do 2 maja ks. Mariusz organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Podlasia (m.in. Stoczek Klasztorny, Święta Lipka, Studzieniczna, Augustów, Suchowola, Sokółka, Święta Woda, Supraśl, Białystok, Gietrzwałd). W cenie 500 zł od osoby z posiłkami. Szczegółowy plan na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Mariusza.
 16. Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.