Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 8 kwietnia 2018 r.

 1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie. Na zakończenie Mszy św. Akt Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu. (Możliwość uczczenia relikwii św. Siostry Faustyny - Apostołki Bożego Miłosierdzia.)
 2. Wspólnota SHEMA zaprasza dziś na uwielbienie Chrystusa Zmartwychwstałego w Jego Miłosierdziu, rozpoczęcie o godz. 15.30 następnie Msza św. o godz. 16.30, podczas której poświęcimy nowy obraz Jezusa Miłosiernego.
 3. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym w swoim najbliższym otoczeniu.
 4. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na dzieła Caritas. Dziękujemy także za ofiary złożone do skarbonek „Jałmużna Wielkopostna” w kwocie 1465 zł. Powyższa kwota jest do dyspozycji naszego Parafialnego Zespołu Caritas na pomoc dla potrzebujących.
 5. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej dziś po Mszy św. o godz. 11.00.
 6. Jutro jest uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia - przeniesiona z Wielkiego Tygodnia. Msze Święte o godz. 6.30; 7.30 i 18.00. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszach Świętych będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.
 7. We wtorek - 10 kwietnia - jest 8 rocznica katastrofy Smoleńskiej, a 13 kwietnia jest 78 rocznica zbrodni Katyńskiej.
 8. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu mają w miesiącu kwietniu za tydzień o godz. 9.30. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła. Na tej Mszy św. s. Natasza - pasterzanka zaprasza na krótkie przedstawienie inspirowane wątkami z życia bł. O. Honorata Koźmińskiego ich założyciela w wykonaniu wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Piasecznie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Matki Dobrego Pasterza.
 9. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną. Rozpoczyna ona następujący po niej X Tydzień Biblijny.
 10. Dziękujemy róży p.w. MB Ostrobramskiej za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30. W tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. Maryi Matki Kościoła, zelatorka - pani Halina Sarnowska.
 11. Intencja Apostolstwa Modlitwy na kwiecień 2018:
  • Intencja ogólna: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucić gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.
 12. Ministranci, lektorzy i aspiranci wraz z rodzicami i ks. Mariuszem dziękują za dar serca złożony przy rozprowadzaniu palemek w Niedzielę Palmową - 3040 zł. Powyższa kwota w całości przeznaczona jest na wypoczynek wakacyjny ministrantów.
 13. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”.
 14. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu trwały prace wykończeniowe przy bocznych ołtarzach wydaliśmy kwotę 21 tys. zł.
 15. W dniach od 23 IX do 3 X organizujemy pielgrzymkę samolotową do sanktuariów we Francji m.in.: Lisieux - Lourdes - Carcassonne - La Salette - Paray-le-Monial - Nevers.
  Program na tablicy ogłoszeń. Koszt: 620 euro + 750 zł za bilet lotniczy (od osoby).
  Zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.
 16. W dniach od 29 kwietnia do 2 maja ks. Mariusz organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Podlasia (m.in. Stoczek Klasztorny, Święta Lipka, Studzieniczna, Augustów, Suchowola, Sokółka, Święta Woda, Supraśl, Białystok, Gietrzwałd). W cenie 500 zł od osoby z posiłkami. Szczegółowy plan na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Mariusza.
 17. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia oraz obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia, których zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.
 18. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki w domu parafialnym na kawę i ciasto.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Jarosława Huzij, l.83; Perpetuy, Barbary Gireń, l.85; śp. Olgi Gajdus, l.34; śp. Stanisława Buniowskiego, l.66; i śp. Jadwigi Kulpa, l.91; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.