Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

III Niedziela Wielkanocna - 15 kwietnia 2018 r.

 1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.
 2. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, a także do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.
 3. W ramach Tygodnia Biblijnego chcemy utworzyć w naszej parafii „Krąg Biblijny” chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne do naszej kawiarenki w najbliższy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Dziś o godz. 9.30 Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu mają w miesiącu kwietniu. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła. Na tej Mszy św. s. Natasza - pasterzanka zaprasza na krótkie przedstawienie inspirowane wątkami z życia bł. O. Honorata Koźmińskiego ich założyciela w wykonaniu wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Piasecznie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Matki Dobrego Pasterza.
 5. Młodzież kl. III-ich gimnazjalnych zapraszamy na Mszę św. we wtorek o godz. 19.30 o światło Ducha Świętego, by pomyślnie napisała swoje testy gimnazjalne. Wszystkich prosimy o modlitwę w ich intencji.
 6. W piątek 20 kwietnia w parafii św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku - Emaus będzie Wieczór Modlitwy Młodych. Zbiórka młodzieży udającej się na to spotkanie przy kościele o godz. 17.45.
 7. Spowiedź święta dla dzieci kl. III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w sobotę 21 kwietnia o godz. 9.00.
 8. W sobotę 21 kwietnia w godz. od 10.00 do 13.00 pani Dyrektor ZSO nr 10 przy ul. Krasickiego 10 zaprasza na Festiwal Nauki i Zabawy w ramach akcji „Pola Nadziei”.
 9. Braci z KSM Semper Fidelis zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy na spotkanie.
 10. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 11. W niedzielę 22 kwietnia przed kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki będą kwestować na rzecz hospicjów działających na terenie naszej archidiecezji.
 12. Do puszek na dzieła Caritas w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę - 2150 zł.
 13. Dziękujemy róży p.w. Maryi Matki Kościoła za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30. W tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. NMP Wspomożycielki Wiernych, zelatorka - pani Teresa Barzowska.
 14. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”.
 15. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. W ostatnim czasie przekazaliśmy 21 tys. zł na ołtarz Jezusa Miłosiernego i popiersie św. Jana Pawła II. Dziękujemy także wszystkim anonimowym ofiarodawcom za modlitwę i dar serca.
 16. W miniony czwartek 12 kwietnia w godz. od 8.30 do 14.30 było włamanie do naszego kościoła.
 17. Niech Chrystus Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów nowego tygodnia, których zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.
 18. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Stanisława Krasnodębskiego, l.78; i śp. Andreia Marinescu, l.75; Polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.