Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

IV Niedziela Wielkanocna - 22 kwietnia 2018 r.

 1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
 3. Dziś o godz. 13.00 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku - Oliwie Msza św. dziękczynna za 10 lat posługi Ks. Abpa S.L. Głódzia w Archidiecezji Gdańskiej. Transmitowana przez Telewizję Trwam i Telewizję Polonia.
 4. Dziś przed kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki kwestują na rzecz hospicjów działających na terenie naszej archidiecezji.
 5. Jutro uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji, modlimy się za naszą Ojczyznę. Odpust archidiecezjalny ku czci św. Wojciecha na wzgórzu w Gdańsku - św. Wojciechu będzie 6 maja o godz. 12.00.
 6. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje. Wieczorem podczas Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. Próba liturgii dla dzieci kl. III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 18.30. Prosimy aby wszystkie dzieci były obecne.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich użytkowników dróg w dniu modlitw za kierowców.
 9. Zbiórka osób wyjeżdżających na pielgrzymkę z ks. Mariuszem do sanktuariów Podlasia w przyszłą niedzielę o godz. 13.45 na placu kościelnym.
 10. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.
 11. Dziękujemy róży p.w. NMP Wspomożycielki Wiernych za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30. W tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. św. Faustyny Kowalskiej, zelatorka - pani Irena Kamińska.
 12. Dziękujemy Braciom z KSM Semper Fidelis, panu Adamowi, panu Gerardowi, panu Kazimierzowi i panu Czesławowi za pomoc przy uprzątnięciu i pocięciu gałęzi na placu kościelnym.
 13. Za tydzień będziemy gościli Siostry Pasterzanki posługujące na misjach w Afryce i będziemy mogli je wesprzeć darem serca.
 14. Przypominamy ze od 1 maja do 20 września w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 16.30, a jest Msza św. o godz. 19.30.
 15. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”.
 16. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 7750 zł - „Bóg zapłać”. Dziękujemy wszystkim anonimowym ofiarodawcom i naszym dobrodziejom, za modlitwę i każdy dar serca.
 17. W tym tygodniu patronują nam:
  • 23 IV - św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz, męczennik za wiarę, patron Polski;
  • 25 IV - św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.
 18. Chrystus - Dobry Pasterz niech prowadzi i błogosławi solenizantom i jubilatom nowego tygodnia, których zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.
 19. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto.
 20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Janiny Maculewicz, l.78; śp. Walburgi Zybała, l.86; i śp. Janiny Dunowskiej, l.60; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.