Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

V Niedziela Wielkanocna - 29 kwietnia 2018 r.

 1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.
 2. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.
 3. Dzisiaj jest 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. Obchodzony jako Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
 4. Na zakończenie tygodnia modlitw o powołania gościmy dziś Siostry Pasterzanki posługujące na misjach w Afryce, którym możemy ofiarować dar serca do puszek na prowadzenie ich dzieł misyjnych.
 5. Zbiórka osób wyjeżdżających na pielgrzymkę z ks. Mariuszem do sanktuariów Podlasia dziś o godz. 13.45 na placu kościelnym.
 6. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską.
  Nabożeństwo majowe:
  • dla dzieci we wtorki i w czwartki o godz. 17.00 (Po najbliższej niedzieli.);
  • dla dorosłych codziennie o godz. 17.30.
 7. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę oraz do eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.
 8. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte tym dniu będą w porządku niedzielnym.
 9. W tym tygodniu jest: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek - modlitwa o powołania w ramach nabożeństwa majowego o godz. 17.30;
  • w piątek:
   • o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.;
   • od godz. 16.00 do 17.00 - spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych i adoracja Najświętszego Sakramentu;
   • o godz. 17.00 - nabożeństwo majowe z Komunią św. dla dzieci;
  • w sobotę o godz. 7.30 - Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w duchu fatimskim. Zapraszamy wspólnoty maryjne i wszystkich czcicieli Matki Bożej. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek i w sobotę od godz. 8.30.
 10. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, pod przewodnictwem o. Teodora Knapczyka w sobotę o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 11. W przyszłą niedzielę organizujemy wyjazd autokarem na uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha Patrona naszej Archidiecezji. Odjazd autokaru sprzed kościoła o godz. 11.15. Chętnych serdecznie zapraszamy. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 12. Przypominamy ze od 1 maja do 20 września w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 16.30, a jest Msza św. o godz. 19.30.
 13. Dziękujemy róży p.w. św. Faustyny Kowalskiej za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30.
 14. Intencja Apostolstwa Modlitwy na maj 2018:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby wierni świeccy wypełniali swoją misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.
 15. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”.
 16. W tym tygodniu patronują nam:
  • 1 V - św. Józef Rzemieślnik;
  • 2 V - św. Atanazy (295-373), biskup, doktor Kościoła, i wierny obrońca wiary;
  • 4 V - św. Florian (†304) męczennik z początku IV wieku, patron strażaków i hutników.
 17. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy, aby obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Stanisława Wróblewskigo, l.75; śp. Bronisławy Pezowicz, l.95; śp. Heleny Furmaniak, l.90; i śp. Bronisławy Mazur, l.85; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.