Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

VI Niedziela Wielkanocna - 6 maja 2018 r.

 1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.
 2. Dziś na Wzgórzu Św. WOJCIECHA w Gdańsku - św. Wojciechu odbywają się uroczystości odpustowe naszej Archidiecezji. Suma odpustowa o godz. 12.00. Z naszej parafii pojedzie autokar o godz. 11.15 sprzed kościoła. Są jeszcze wolne miejsca.
 3. Od jutra przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
 4. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską.
  Nabożeństwo majowe:
  • dla dzieci we wtorki i w czwartki o godz. 17.00;
  • dla dorosłych codziennie o godz. 17.30.
 5. We wtorek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika - patrona Polski. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę.
 6. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. Od piątku nowenna do Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.
 8. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy rodziców dzieci kl. III-ich do generalnego sprzątania kościoła na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy zabrać narzędzia do sprzątania.
 9. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z naszej parafii będzie w niedzielę 20 maja na Mszy św. o godz. 11.00, a dla dzieci ze Szkoły Gedanensis w sobotę 19 maja o godz. 11.00. Już dziś prosimy, aby osoby niezwiązane z uroczystością wybrały w tym dniu inną godzinę Mszy świętej.
 10. Ćwiczenie liturgii dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą będzie we wtorek, w środę i w czwartek o godz. 18.30. Prosimy aby wszystkie dzieci były obecne.
 11. W najbliższą niedzielę 13 maja jest Dzień Fatimski:
  • godz. 17.00 - Nabożeństwo majowe i modlitwa o nawrócenie grzeszników;
  • godz. 17.30 - modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej (niesiona przez różne stany i grupy apostolskie);
  • godz. 18.00 - Msza święta z nauką.
   Serdecznie zapraszamy.
 12. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w tym roku procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. sprawowanej w kościele o godz. 10.00. Pierwszy ołtarz będzie u Sióstr Benedyktynek na ul. Wczasy, drugi ołtarz będzie u Sióstr Pasterzanek na ul. Pułaskiego, trzeci ołtarz na ul. Walecznych na pograniczu posesji p. Zawadzkich i p. Wądołowskich, czwarty przy grocie na placu kościelnym. Spotkanie organizacyjne odnośnie przygotowania ołtarzy i trasy procesji będzie w piątek 11 maja o godz. 18.30 w naszej kawiarence.
 13. Przypominamy ze od 1 maja do 20 września w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 16.30, a jest Msza św. o godz. 19.30.
 14. Intencja Apostolstwa Modlitwy na maj 2018:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby wierni świeccy wypełniali swoją misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.
 15. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”.
 16. Przed dwoma tygodniami na rzecz hospicjów naszej archidiecezji wolontariusze przed naszym kościołem zebrali kwotę 5170 zł.
 17. Siostry Pasterzanki składają serdeczne „Bóg zapłać” i pamiętają w modlitwie za ofiary złożone na ich posługę misyjną w Afryce w minioną niedzielę. Zebrały kwotę 5200 zł.
 18. Wszystkich parafian i gości, a szczególnie solenizantów i jubilatów nowego tygodnia niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.
 19. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto.
 20. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Waleriana Jurkowskigo, l.67; w piątek odbyły się pogrzeby dwóch kapłanów: ks. Tadeusza Losiaka, l.61; i śp. Ojca Jana Jarosza karmelity, l.84. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.