Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Wniebowstąpienie Pańskie - 13 maja 2018 r.

 1. Dziś jest Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z Chrystusem - naszym Zbawicielem, w domu Ojca.
 2. Dziś 13 maja - pierwszy w tym roku Dzień Fatimski:
  • godz. 17.00 - Nabożeństwo majowe i modlitwa o nawrócenie grzeszników;
  • godz. 17.30 - modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej (niesiona przez różne stany i grupy apostolskie);
  • godz. 18.00 - Msza święta.
   Serdecznie zapraszamy.
 3. W dniu dzisiejszym wznawiamy peregrynację figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Prosimy, aby wszystkie rodziny, które jeszcze nie przyjęły Maryi w swoim mieszkaniu czy domu, uczyniły to w duchu wiary z wielką radością. Chęć przyjęcia figury zgłaszamy i zapisujemy w kalendarzu nawiedzenia po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Rodzina zabiera figurę Maryi z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. W zakrystii są także przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 4. Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego przez cały tydzień w ramach nabożeństwa majowego.
 5. Nabożeństwo majowe:
  • dla dzieci we wtorki i w czwartki o godz. 17.00;
  • dla dorosłych codziennie o godz. 17.30.
 6. W najbliższą niedzielę 20 maja na Mszy św. o godz. 11.00, będzie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z naszej parafii, a w sobotę 19 maja także o godz. 11.00 dla dzieci ze Szkoły Gedanensis. Bardzo prosimy, aby osoby nie związane z uroczystością wybrały w tym dniu inną godzinę Mszy świętej. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji dzieci.
 7. Spowiedź święta dla wszystkich dzieci, ich rodziców i bliskich będzie w piątek 18 maja o godz. 16.00.
 8. Ćwiczenie liturgii dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą będzie we wtorek, w środę i w czwartek o godz. 18.30. Prosimy aby wszystkie dzieci były obecne.
 9. Dziękujemy rodzicom dzieci kl. III-ich za gruntowne posprzątanie kościoła na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
 10. Msza święta w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu świętują w miesiącu maju w przyszłą niedzielę o godz. 9.30. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 11. W sobotę 2 czerwca ks. Mariusz, ks. Dariusz i siostra Bogna organizują wyjazd dla młodzieży na Lednicę. Koszt wyjazdu 75 zł. Zapisy w zakrystii po Mszy Świętej.
 12. Przypominamy, że każdy katolik, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
 13. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 14. Od 1 maja do 20 września w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 16.30, a jest Msza św. o godz. 19.30.
 15. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”.
 16. W tym tygodniu patronują nam:
  • 14 V - św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik;
  • 16 V - św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.
 17. Drogim parafianom i miłym gościom, - a szczególnie solenizantom i jubilatom nowego tygodnia - niech Pan Jezus wstępujący do nieba obficie błogosławi.
 18. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Janusza Lachowskiego, l.75; i śp. Marii Sienkiewicz, l.79. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.