Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 20 maja 2018 r.

 1. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 jest Pierwsza Komunia Święta dzieci otoczmy je i ich rodziców naszą szczególną modlitwą.
  Cały najbliższy tydzień będziemy przeżywać jako BIAŁY TYDZIEŃ. Zapraszamy do świątyni dzieci, rodziców i całe rodziny na godz. 17.30.
 2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
 3. Jutro - drugi dzień Zielonych Świątek - święto NMP Matki Kościoła.
  Msze święte w dniu jutrzejszym o godz. 6.30; 7.30; 9.30 i 18.00.
  Jutro odpust w parafii na Zielonym Trójkącie, Msza odpustowa o godz. 18.30.
 4. Nabożeństwo majowe:
  • ze względu na Biały Tydzień codziennie dla wszystkich o godz. 17.30.
 5. W środę będzie wyjazd dzieci pierwszokomunijnych do Sanktuarium w Oborach o godz. 7.15. Zbiórka o godz. 7.00. Powrót ok. godz. 17.15.
 6. Wspólnota Shema zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą we wtorek na godz. 19.00.
 7. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 8. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym Mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
 9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 10. Została wznowiona peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Prosimy, aby wszystkie rodziny, które jeszcze nie przyjęły Maryi w swoim mieszkaniu czy domu, uczyniły to w duchu wiary z wielką radością. W sposób szczególny zachęcamy rodziny dzieci pierwszokomunijnych. Chęć przyjęcia figury zgłaszamy po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Rodzina zabiera figurę Maryi z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. W zakrystii są także przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 11. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w tym roku procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. sprawowanej w kościele o godz. 10.00. Pierwszy ołtarz będzie u Sióstr Benedyktynek na ul. Wczasy, drugi ołtarz będzie u Sióstr Pasterzanek na ul. Pułaskiego, trzeci ołtarz na ul. Walecznych na pograniczu posesji p. Zawadzkich i p. Wądołowskich, czwarty przy grocie na placu kościelnym. Bardzo prosimy, aby jak najwięcej osób włączyło się w przygotowanie ołtarzy i dekorację trasy procesji.
 12. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci kl. IV-tych będzie w niedzielę 3 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00.
 13. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka do puszek na kwiaty do czterech ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała, oraz na dofinansowanie wyjazdu na Lednicę dla naszej młodzieży.
 14. Uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego Padewskiego - Patrona naszej Parafii będzie w sobotę 16 czerwca o godz. 12.00. Sumę odpustową odprawi - Ks. Kan. Rafał Dettlaff - kanclerz Kurii Metropolitalnej w Gdańsku - Oliwie. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w naszej uroczystości.
 15. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 16. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 17. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 26 V - św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu.
 18. Niech Chrystus hojnie zsyła dary Ducha Świętego na parafian i gości, a szczególnie na jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Marii Sienkiewicz, l.79; śp. Kazimierza Skoczeń, l.92; śp. Krystyny Kuśnierz, l.85; i śp. Jadwigi Berka, l.92. Polećmy ich wszystkich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.