Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 27 maja 2018 r.

 1. Dzisiaj, jest uroczystość Trójcy Przenajświętszej: Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego. Tajemnicę Trójcy poznajemy tylko dzięki objawieniu Bożemu. Uwielbiajmy zatem w naszym życiu Boga w Trójcy Świętej Jedynego i z wiarą czyńmy znak krzyża: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
 2. Nabożeństwo majowe:
  • dla dzieci we wtorek o godz. 17.00;
  • dla dorosłych do czwartku włącznie o godz. 17.30.
 3. W czwartek 31 maja przypada - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji z kościołów na ulice miast i drogi wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszych rodzin. Otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
 4. Msze św. w Boże Ciało będą w następującym porządku: o godz. 6.30; 8.00 i 10.00 po Mszy Św. o godz. 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie u Sióstr Benedyktynek na ul. Wczasy, drugi ołtarz będzie u Sióstr Pasterzanek na ul. Pułaskiego, trzeci ołtarz na ul. Walecznych na pograniczu posesji p. Zawadzkich i p. Wądołowskich, czwarty przy grocie na placu kościelnym. Po powrocie do kościoła będzie Msza św. ok. godz. 12.20 i wieczorem o godz. 18.00. Uwaga w Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 19.30.
  Bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy, baldachimu, poduszek, chorągwi, sztandarów i feretronów oraz o udekorowanie trasy i zachowanie porządku podczas procesji. Na procesję bierzemy śpiewniki. Nasze zachowanie w czasie procesji niech będzie wyrazem naszej wiary. Gorąco prosimy aby na trasie procesji nie parkować samochodów.
 5. Dzieci pierwszokomunijne idą w procesji Bożego Ciała w strojach komunijnych.
 6. Próba sypania kwiatków będzie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą sypać kwiatki i nieść poduszki w czasie procesji.
 7. Przez oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła będzie po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Prosimy, aby wszystkie rodziny, które jeszcze nie przyjęły Maryi w swoim mieszkaniu czy domu, uczyniły to w duchu wiary z wielką radością. Chęć przyjęcia figury zgłaszamy po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Rodzina zabiera figurę Maryi z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. W zakrystii są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 9. W tym tygodniu jest: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w piątek:
   • o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.;
   • od godz. 16.00 do 17.30 - adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
   • o godz. 17.00 - nabożeństwo pierwszo-piątkowe z Komunią św. dla dzieci;
  • w sobotę:
   • o godz. 7.30 - Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy wspólnoty maryjne i wszystkich czcicieli Matki Bożej. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek i w sobotę od godz. 8.30.
 10. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci kl. IV-tych będzie w niedzielę 3 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź św. dla tych dzieci ich rodziców i bliskich w piątek 1 czerwca od godz. 16.00 do 17.30. Ćwiczenie liturgii w poniedziałek, we wtorek i w środę o godz. 18.30.
 11. Uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego Padewskiego - Patrona naszej Parafii będzie w sobotę 16 czerwca o godz. 12.00. Sumę odpustową odprawi - Ks. Kan. Rafał Dettlaff - kanclerz Kurii Metropolitalnej w Gdańsku - Oliwie. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w naszej uroczystości.
 12. Dziś przed kościołem jest zbiórka do puszek na kwiaty do czterech ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała, oraz na dofinansowanie wyjazdu na Lednicę dla naszej młodzieży. Dziękujemy za waszą szczodrość i dar serca.
 13. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 7950 zł - „Bóg zapłać”.
 14. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 15. W tym tygodniu patronują nam:
  • 29 V - św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych;
  • 1 VI - św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.
 16. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz wszystkim parafianom i gościom.
 17. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki w domu parafialnym.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Wiesława Szymanowskiego, l.69; śp. Henryka Rychłowskiego, l.91; śp. Stefana Knyt, l.69; i śp. Heleny Gąsior, l.79; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.