Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

IX Niedziela Zwykła - 3 czerwca 2018 r.

 1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga oraz w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci kl. IV. Otoczmy je naszą szczególną modlitwą.
 3. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Przed kościołem zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 4. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała procesja dookoła kościoła codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W czwartek na zakończenie oktawy będzie Msza święta ofiarowana w intencji wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie ołtarzy i całej uroczystości Bożego Ciała. Po procesji będzie błogosławieństwo wianków i ziół oraz podziękujemy wszystkim, a szczególnie dzieciom. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
  Dzisiaj procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 11.00.
 5. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję kapłanom, siostrom zakonnym, katechetom, panu organiście i wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, udekorowanie trasy procesji, za czytanie Słowa Bożego, za transport, za niesienie poduszek, sztandarów, feretronów, baldachimu, nagłośnienia, dziękuję dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom za sypanie kwiatów, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Braciom Semper Fidelis, orkiestrze, wszystkim Grupom Apostolskim, dziękuję za kierowanie ruchem, jeszcze raz dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do czterech ołtarzy i do kościoła, wszystkim parafianom i gościom dziękuję za liczną obecność i wspólną modlitwę.
 6. Nabożeństwo czerwcowe - przez oktawę Bożego Ciała będzie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast dziś i od piątku o godz. 17.30.
 7. Jutro wypada 30-sta rocznica święceń ks. Piotra i jego kolegów kursowych. Dzielimy się darem dobrych życzeń i zapewniamy o modlitwie.
 8. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte w tym dniu będą o godz. 6.30; 7.30; 9.30 i 18.00. Z racji uroczystości w piątek nie ma postu od potraw mięsnych.
 9. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.
 10. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II pod przewodnictwem o. Teodora Knapczyka będzie w sobotę 9 czerwca o godz. 12.00.
 11. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Prosimy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 12. Uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego Padewskiego - Patrona naszej Parafii będzie w sobotę 16 czerwca o godz. 12.00. Sumę odpustową odprawi - Ks. Kan. Rafał Dettlaff - kanclerz Kurii Metropolitalnej w Gdańsku - Oliwie. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w naszej uroczystości.
 13. Pani Dyrektor ZSO nr 10 przy ul. Krasickiego w sobotę 9 czerwca w godz. od 10.00 do 13.00 zaprasza na festyn (w programie min. gry, zabawy, grill, pokazy modelarstwa).
 14. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Msza święta na zakończenie Roku Szkolnego będzie w środę 20 czerwca o godz. 8.30 dla wszystkich szkół.
 15. Intencja Apostolstwa Modlitwy na czerwiec 2018:
  • Intencja ogólna: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.
 16. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 5 VI - św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.
 17. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 18. Wszystkim parafianom i gościom szczególnie obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze życzymy wielu łask Bożych.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Jolanty Siwek, l.61; i śp. Zenobii Paszkiewicz, l.85; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.