Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

X Niedziela Zwykła - 10 czerwca 2018 r.

 1. Pan Jezus powiedział dziś do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i Matką”. Zatem starajmy się jeszcze bardziej pełnić Jego wolę.
 2. Nabożeństwo czerwcowe - codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W środę 13 czerwca - przypada kolejny Dzień Fatimski:
  • godz. 17.00  - nabożeństwo czerwcowe i modlitwa o nawrócenie grzeszników;
  • godz. 17.30 - modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej (niesiona przez różne stany i grupy apostolskie);
  • godz. 18.00 - Msza święta.
   Serdecznie zapraszamy.
 4. W sobotę 16 czerwca o godz. 12.00 będziemy przeżywali uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego Padewskiego - Patrona naszej Parafii. Sumę odpustową odprawi - Ks. Kan. Rafał Dettlaff - kanclerz Kurii Metropolitalnej w Gdańsku - Oliwie. Zapraszamy wszystkich parafian, wszystkie grupy apostolskie ze swoimi sztandarami, dzieci komunijne, młodzież, rodziny i wszystkich gości. Po Mszy św. na placu kościelnym zapraszamy na gorący i smaczny bigos.
  Spowiedź przed odpustem będzie w piątek od godz. 17.00 do 18.00.
 5. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w czerwcu w przyszłą niedzielę o godz. 9.30.
 6. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 7. Modlitwę różańcową o godz. 17.30 w tym tygodniu poprowadzi róża św. Jana Pawła II, zelatorka pani Anna Nowak.
 8. Msza święta na zakończenie Roku Szkolnego będzie w środę 20 czerwca o godz. 8.30 dla wszystkich szkół.
 9. 23 VI w Dniu Ojca będzie II Narodowa Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę pod hasłem: „Tu jesteśmy naprawdę wolni”. Zapraszamy ojców wraz z synami od 8 roku życia, bądź samych mężczyzn. Zapisy przyjmujemy do 15 czerwca; szczegóły u ks. Mariusza i na tablicy ogłoszeń.
 10. W przyszłą niedzielę 17 czerwca o godz. 17.30 zapraszamy na koncert Chóru Kameralnego 441 Hz pod dyrekcją Anny Wilczewskiej, który wystąpi w naszym kościele.
 11. Z piątku na sobotę (15/16) w kaplicy akademickiej w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (na Czarnej) będzie nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie o godz. 21.00. Szczegóły na plakatach.
 12. Zbliża się czas wakacji, urlopów - wszystkim wypoczywającym życzymy, aby wypoczynek był miłym wytchnieniem oraz czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu. Pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego oraz o zachowaniu przepisów przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych i nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu. Przypominamy o właściwym stroju w kościołach, szczególnie podczas Mszy świętych.
 13. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. W czasie wakacji chcemy położyć ogrzewanie w prezbiterium i nową polichromię w kopule.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • 11 VI - św. Barnaba Apostoł;
  • 12 VI  - Bł. męczennicy gdańscy: ks. Marian Górecki, ks. Bronisław Komorowski, ks. Franciszek Rogaczewski, ks. Władysław Miegoń i s. Alicja Kotowska;
  • 13 VI - św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i dr Kościoła, patron naszej parafii;
  • 14 VI - bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau.
 15. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 16. Osoby zapisane na wyjazd wakacyjny do Białki Tatrzańskiej w dniach 21 do 28 lipca z ks. Mariuszem prosimy aby wpłacały pozostałą kwotę kosztów wyjazdu.
 17. Wszystkim parafianom i gościom szczególnie obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze życzymy wielu łask Bożych.
 18. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Stanisławy Nowak, l.94; śp. Honoraty Gemeinert, l.93; śp. Jana Szulc, l.88; i śp. Macieja Maksajdy, l.35; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.