Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XI Niedziela Zwykła - 17 czerwca 2018 r.

 1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli przybliżyła nam tajemnice królestwa Bożego, które choć maleńkie jak ziarnko gorczycy wciąż rośnie w świecie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.
 2. Bardzo dziękujemy wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym, grupom apostolskim, parafianom i gościom za modlitwę i obecność wczoraj na Mszy św. odpustowej ku czci św. Antoniego Padewskiego - Patrona naszej Parafii, szczególne słowa podziękowania kierujemy do osób, które przyczyniły się do przygotowania tej uroczystości - „Bóg zapłać”.
 3. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w miesiącu czerwcu dziś o godz. 9.30.
 4. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na koncert Chóru Kameralnego 441 Hz pod dyrekcją Anny Wilczewskiej, który wystąpi w naszym kościele.
 5. Nabożeństwo czerwcowe - codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Z dniem pierwszego lipca ks. Abp S. L. Głódź odwołuje z naszej parafii ks. Dariusza Bobek, który przechodzi do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim, a w jego miejsce zamianował ks. neoprezbitera Adama Dzionk. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 podziękujemy ks. Dariuszowi za posługę w naszej parafii.
 7. Msza święta na zakończenie Roku Szkolnego będzie w środę 20 czerwca o godz. 8.30 dla wszystkich szkół. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników administracji i obsługi; aby podziękować Panu Bogu za kolejny rok nauki i prosić o szczęśliwe wakacje. Spowiedź z racji zakończenia roku szkolnego we wtorek od 17.30 do 18.00.
 8. Wspólnota SHEMA zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę wstawienniczą we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 9. W sobotę przypada Dzień Ojca. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencjach naszych ojców. W tym dniu będzie II Narodowa Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę. Szczegóły i godzina wyjazdu u ks. Mariusza.
 10. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 11. Dziękujemy róży Św. Jana Pawła II za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża MB Królowej Różańca św., zelatorka - pani Maria Wołoszka.
 12. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 13. Zbliża się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego oraz o zachowaniu przepisów przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych i nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu. Przypominamy o właściwym stroju w kościołach, szczególnie podczas Mszy świętych.
 14. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. W czasie wakacji chcemy położyć ogrzewanie w prezbiterium i nową polichromię w kopule prezbiterium.
 15. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 21 VI - św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
 16. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 17. Osoby zapisane na wyjazd wakacyjny do Białki Tatrzańskiej w dniach 21 do 28 lipca z ks. Mariuszem prosimy aby wpłacały pozostałą kwotę kosztów wyjazdu.
 18. Wszystkim parafianom i gościom szczególnie obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze życzymy wielu łask Bożych.
 19. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto.
 20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Jacka Szymanowskiego, l.42; śp. Marka Trojanowskiego, l.58; śp. Leona Męczykowskiego, l.72; śp. Stefanii Michnowskiej, l.81; śp. Larysy Małysz, l.78; i śp. Franciszka Kremskiego, l.85; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.