Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XII Niedziela Zwykła - 24 czerwca 2018 r.

 1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym prorokiem Nowego Testamentu. Witamy wszystkich gości wypoczywających na terenie naszej parafii, życzymy pięknego, radosnego i bezpiecznego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Nabożeństwo czerwcowe - do soboty włącznie po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W środę przypada wspomnienie MB Nieustającej Pomocy, nowenna w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 4. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 6.30; 7.30; 9.30 i 18.00. Tradycyjnie taca zbierana w tym dniu przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej, (Świętopietrze). Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W miniony piątek zakończył się rok szkolny i katechetyczny. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów, wszystkim życzymy radosnego, pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Podczas wakacji pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego, nie wsiadajmy za kierownicę i nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy także o właściwym stroju w kościołach, szczególnie podczas Mszy świętych.
 6. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 7. Dziękujemy róży p.w. MB Królowej Różańca świętego, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Wniebowziętej, zelatorka - pani Jadwiga Kosecka.
 8. Wyjazd ministrantów i lektorów na spływ kajakowy z ks. Mariuszem w piątek po Mszy św. o godz. 6.30.
 9. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę - 7200 zł - składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
 10. Dzieci od 7 roku życia zapraszamy na półkolonie, które organizowane są przez naszą parafię w terminie 9-13.07.2018. W programie m.in. biwakowanie pod namiotami i warsztaty tematyczne. Szczegóły na plakacie. Zapisy u pani Iwony Cudowskiej i pani Joasi Płaczkowskiej.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  • 27 VI - MB Nieustającej Pomocy;
  • 28 VI - św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik;
  • 29 VI - święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.
 12. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 13. Wszystkim parafianom i gościom szczególnie obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze życzymy wielu łask Bożych.
 14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Zofii Czyż, l. 88; śp. Pawła Bieszk, l.84; śp. Izabelli Smejlis, l.64 i śp. Jana Śliwowskiego, l.63; w piątek w Starzynie odbył się pogrzeb ks. Bogdana Pulczyńskiego, l. 39, polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.