Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XIII Niedziela Zwykła - 1 lipca 2018 r.

 1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela, witamy wszystkich gości wypoczywających na terenie naszej parafii, życzymy pięknej pogody oraz radosnego i bezpiecznego wypoczynku, zapraszamy również do wspólnej modlitwy.
 2. Serdecznie witamy ks. neoprezbitera Adama Dzionk naszego nowego wikariusza i życzymy wielu łask oraz radosnego i owocnego posługiwania w naszej parafii - „Szczęść Boże”! Ks. Adam 15 lipca na Mszy św. o godz. 11.00 odprawi „sekundycję” i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek:
   • od 18.30 do 19.30 - godzina święta;
  • w piątek:
   • o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.;
   • od godz. 16.00 do 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.;
   • o godz. 17.00 - Nabożeństwo pierwszo-piątkowe z Komunią św. dla dzieci;
  • w sobotę:
   • o godz. 7.30 - Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w duchu fatimskim.
 4. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.
 5. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.
 6. Od tygodnia trwają wakacje; okres urlopów i wypoczynku, regeneracji sił fizycznych i duchowych podczas wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla wszystkich. Niech czas odpoczynku stanie się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w kontakcie z przyrodą oraz odnowi relacje z drugim człowiekiem.
 7. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 28 lipca do 12 sierpnia. Dziś przed kościołem można powierzyć pielgrzymom swoje intencje do objęcia modlitwą i złożyć dar serca na cel pielgrzymki.
 8. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 9. Dziękujemy róży p.w. MB Wniebowziętej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Niepokalanie Poczętej, zelatorka - pani Zofia Stec.
 10. Dzieci od 7 do 14 roku życia zapraszamy na półkolonie, które organizowane są przez naszą parafię w terminie 9-13.07.2018. Szczegóły na plakacie. Zapisy u pani Iwony Cudowskiej i pani Joasi Płaczkowskiej.
 11. Intencja Apostolstwa Modlitwy na lipiec 2018:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.
 12. W tym tygodniu patronują nam:
  • 3 VII - św. Tomasz Apostoł;
  • 6 VII - bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.
 13. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 14. Wszystkim parafianom i gościom szczególnie obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze życzymy wielu łask Bożych.
 15. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Helenki Bajor, która zmarła w chwilę po narodzeniu; śp. Franciszka Zborowskiego, l.86 i śp. Elżbiety Duszyńskiej, l.53; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.