Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XIV Niedziela Zwykła - 8 lipca 2018 r.

 1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg.
 2. Witamy wszystkich gości wypoczywających na terenie naszej parafii, życzymy pięknej pogody, radosnego i bezpiecznego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W piątek 13 lipca - przypada kolejny Dzień Fatimski:
  • godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nawrócenie grzeszników;
  • godz. 17.30 - modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej (niesiona przez różne stany i grupy apostolskie);
  • godz. 18.00 - Msza święta.
   Serdecznie zapraszamy.
 4. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II pod przewodnictwem o. Teodora Knapczyka będzie w sobotę 14 lipca o godz. 12.00.
 5. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w lipcu w przyszłą niedzielę o godz. 9.30.
 6. W przyszłą niedzielę 15 lipca na Mszy św. o godz. 11.00 ks. Adam - neoprezbiter odprawi „sekundycję” i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 7. Jeszcze dziś przed kościołem można powierzyć pielgrzymom, Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę swoje intencje do objęcia modlitwą i złożyć dar serca na cel pielgrzymki.
 8. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 9. Dziękujemy róży p.w. MB Niepokalanie Poczętej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Bolesnej, zelatorka - pani Joanna Płaczkowska.
 10. Intencja Apostolstwa Modlitwy na lipiec 2018:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.
 11. Spotkanie dla rodziców młodzieży wyjeżdżającej na Lednicę z ks. Adamem i s. Bogną jutro po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.
 12. Trwa okres urlopów i wakacji, wszystkim wypoczywającym życzymy, aby wypoczynek był miłym wytchnieniem oraz czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu. Pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego oraz o zachowaniu przepisów przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych i nie wsiadajmy za kierownicę oraz nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Przypominamy o właściwym stroju w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy świętej.
 13. Jutro na placu kościelnym rozpoczynają się półkolonie dla dzieci, organizowane przez naszą parafię. Pod opieką pani Iwony Cudowskiej i pani Joasi Płaczkowskiej.
 14. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii (rozpoczęliśmy remont prezbiterium, zostało położone ogrzewanie podłogowe, ołtarz został podniesiony do góry i przesunięty do przodu, w drugiej połowie lipca rozpoczniemy odnawianie polichromii w prezbiterium).
 15. W tym tygodniu patronują nam:
  • 11 VII - św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru na Monte Cassino, patron Europy;
  • 12 VII - św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik;
  • 13 VII - święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy pustelnicy.
 16. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 17. Wszystkim parafianom i gościom szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Tomasza Stengierskiego, l.45 i śp. Jadwigi Danielewskiej, l.86; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.