Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XV Niedziela Zwykła - 15 lipca 2018 r.

 1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.
 2. Witamy wszystkich gości wypoczywających na terenie naszej parafii, życzymy pięknej pogody, radosnego i bezpiecznego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w lipcu dziś o godz. 9.30.
 4. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 ks. neoprezbiter - Adam Dzionk odprawi „sekundycję” i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 5. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób.
  Z racji tego wspomnienia odpust w kościele św. Katarzyny u o. Karmelitów w Gdańsku w poniedziałek o godz. 18.00; natomiast o. Oblaci z kościoła św. Józefa zapraszają na odpust w czwartek 19 lipca na godz. 18.00.
 6. Pragniemy poinformować, że 90 osób z naszej parafii zapisało się do Grupy Biało-Złotej i powierzyło swoje intencje do objęcia modlitwą przez pielgrzymów, Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Złożyli oni także dar serca na cel pielgrzymki - 2100 zł. W imieniu pielgrzymów serdecznie dziękujemy. Podczas trwania pielgrzymki od 28 lipca do 12 sierpnia codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 będzie Apel Jasnogórski.
 7. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 8. Dziękujemy róży p.w. MB Bolesnej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Cierpliwie Słuchającej, zelatorka - pani Halina Kloskowska.
 9. Dziękujemy p. Iwonie i p. Joannie za zorganizowanie i poprowadzenie półkolonii dla dzieci z naszej parafii oraz rodzicom, którzy je wspierali i pomagali.
 10. Dziś grupa młodzieży z naszej parafii wyjeżdża na Lednicę z ks. Adamem i s. Bogną.
 11. Spotkanie dla rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżających do Białki Tatrzańskiej w dniach 21-28.07 w środę po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.
 12. Trwa okres urlopów i wakacji, wszystkim życzymy pięknej pogody oraz radosnego, miłego i bezpiecznego odpoczynku. Przypominamy o świętowaniu Dnia Pańskiego i właściwym stroju podczas Mszy świętej oraz o zachowaniu przepisów przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Nie wsiadajmy za kierownicę i nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu.
 13. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Rozpoczęliśmy remont prezbiterium, zostało położone ogrzewanie podłogowe, ołtarz został podniesiony do góry i przesunięty do przodu, 23 lipca rozpoczniemy odnawianie polichromii w prezbiterium.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • 16 VII - Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów;
  • 20 VII - bł. Czesław, jeden z pierwszych polskich dominikanów.
 15. Zbliża się wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej.
 16. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 17. Niech Jezus obdarzy swoimi łaskami wszystkich parafian i gości, a szczególnie solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Janiny Żmuda - Trzebiatowskiej, l.85 i śp. Józefa Skury, l.70; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.