Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XVI Niedziela Zwykła - 22 lipca 2018 r.

 1. Pan Jezus przypomina dziś swoim uczniom. że odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.
 2. Witamy wszystkich gości wypoczywających na terenie naszej parafii, życzymy pięknej pogody, radosnego i bezpiecznego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W środę jest wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii dzisiaj po każdej Mszy świętej. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.
 4. W czwartek wspominamy Joachima i Annę: rodziców Najświętszej Maryi Panny. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, w tym dniu zachęcamy do modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym - wieczne szczęście w niebie.
 5. W sobotę o godz. 6.00 w Bazylice Mariackiej będzie Msza św. na rozpoczęcie XXXVI Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału, w szczególności młodzież aby mogła doświadczyć Kościoła żywego i pielgrzymującego. Podczas trwania pielgrzymki od 28 lipca do 12 sierpnia codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele będzie Apel Jasnogórski.
 6. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 7. Dziękujemy róży p.w. MB Cierpliwie Słuchającej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB z Góry Karmel, zelatorka - pani Zofia Radzewicz.
 8. Wczoraj nasi ministranci, scholka i dzieci z naszej parafii z ks. Mariuszem udali się na tygodniowy wypoczynek do Białki Tatrzańskiej.
 9. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Przypominamy o właściwym stroju podczas Mszy świętej oraz o zachowaniu przepisów przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Nie wsiadajmy za kierownicę i nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu.
 10. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 8230 zł - „Bóg zapłać”. Od jutra rozpoczynamy prace związane z odnowieniem polichromii w prezbiterium przeto prosimy jutro na godz. 9.00 kilku mężczyzn do pomocy przy stawianiu rusztowania.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  • 23 VII - św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy;
  • 24 VII - św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu;
  • 25 VII - św. Jakub Większy, pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii oraz św. Krzysztof, patron kierowców i podróżujących;
  • 26 VII - święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.
 12. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 13. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz samych radosnych i spokojnych dni.
 14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Zdzisława Ambroziak, l.67; zmarłego Zdzisława i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.