Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XVII Niedziela Zwykła - 29 lipca 2018 r.

 1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Hojną ręką karmi głodnych, a uczniom nakazuje pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi.
 2. Witamy wszystkich gości wypoczywających na terenie naszej parafii, życzymy pięknej pogody, radosnego i bezpiecznego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  Przypominamy o właściwym stroju podczas Mszy świętej oraz o zachowaniu przepisów przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Nie wsiadajmy za kierownicę i nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu.
 3. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez naszą dobrowolną abstynencję przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
 4. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, Komunia św., brak przywiązania do grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego otrzyma odpust zupełny.
 5. Wczoraj po Mszy św. w Bazylice Mariackiej wyruszyła XXXVI Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Podczas trwania pielgrzymki od 28 lipca do 12 sierpnia codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele jest Apel Jasnogórski.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek:
   • od 18.30 do 19.30 - godzina święta z modlitwą o powołania;
  • w piątek:
   • o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.;
   • od godz. 16.00 do 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.;
   • o godz. 17.00 - Nabożeństwo pierwszo-piątkowe z Komunią św. dla dzieci;
  • w sobotę:
   • o godz. 7.30 - Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w duchu fatimskim.
 7. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 8. Dziękujemy róży p.w. MB z Góry Karmel, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. św. Józefa, zelator - pan Gerard Barzowski.
 9. Intencja Apostolstwa Modlitwy na sierpień 2018:
  • Intencja ogólna: Aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości.
 10. Wczoraj z ks. Mariuszem i z ks. Adamem powróciła grupa dzieci i młodzieży (45 osób) z wypoczynku w Białce Tatrzańskiej. Parafia uczestniczyła w kosztach wyjazdu kwotą 3000 zł.
 11. W minionym tygodniu w kościele zostały zamontowane kolejne 4 nowe ławki.
 12. Serdecznie dziękujemy panom za pomoc przy stawianiu rusztowania w prezbiterium.
  Rozpoczęły się prace związane z odnowieniem polichromii w prezbiterium. Po zdjęciu rzeczywistych wymiarów kopuły pan Profesor przygotowuje szablony na poszczególne pola ośmiokątu w skali 1:1, które zostaną odwzorowane w kopule prezbiterium.
 13. W tym tygodniu patronują nam:
  • 31 VII - św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów;
  • 1 VIII - św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów;
  • 4 VIII - św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.
 14. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 15. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia oraz wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitych Bożych darów.
 16. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Felicji Mrozowskiej, l.81; zmarłą Felicję, zmarłych z naszych rodzin i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.