Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XVIII Niedziela Zwykła - 5 sierpnia 2018 r.

 1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.
 2. Witamy wszystkich gości wypoczywających na terenie naszej parafii, życzymy pięknej pogody, radosnego i bezpiecznego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  Przypominamy o właściwym stroju podczas Mszy świętej oraz o zachowaniu przepisów przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Nie wsiadajmy za kierownicę i nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu.
 3. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
 4. W sierpniu z różnych stron Polski idą piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Wędruje także do Pani Jasnogórskiej XXXVI Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 śpiewamy Apel Jasnogórski i łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy niosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki i Królowej.
 5. Dziś pierwsza niedziela sierpnia. Odpowiedzmy na apel biskupów polskich, aby czas od 4 sierpnia do 11 listopada przeżyć bez alkoholu. Potraktujmy to jako osobisty wkład każdego z nas w świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy także o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu.
 6. Wspierajmy modlitwą pracujących przy żniwach, by mogli zebrać ziarno na chleb, aby nikt na ziemi nie cierpiał głodu.
 7. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 8. Dziękujemy róży p.w. św. Józefa, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. NMP Królowej Polski, zelatorka - pani Zofia Falińska.
 9. Intencja Apostolstwa Modlitwy na sierpień 2018:
  • Intencja ogólna: Aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości.
 10. Serdecznie dziękujemy panom za pomoc przy pracach w naszym prezbiterium.
  Pan Profesor od jutra rozpocznie malowanie polichromii na poszczególnych polach ośmiokątu w kopule prezbiterium według wzorów przedstawionych w ubiegłą niedzielę.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  • 8 VIII - św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego - dominikanów;
  • 9 VIII - św. Teresa Benedykta od Krzyża - Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy;
  • 10 VIII - św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik;
  • 11 VIII - św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu Klarysek.
 12. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz nowe czasopismo wydawane przez Związek Kobiet Katolickich „List do Pani”.
 13. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia oraz wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitych Bożych darów i opieki Matki Bożej.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.