Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

II Niedziela Wielkiego Postu - 21 lutego 2016 r.

 1. Co roku w drugą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na górze Tabor. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
 2. Niech wielkopostne rekolekcje, które dziś rozpoczynamy pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Program rekolekcji, w gablocie, na naszej stronie internetowej i na stoliku przy wyjściu z kościoła. Tak zaplanujmy nasz czas abyśmy mogli uczestniczyć w rekolekcjach.
 3. Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 8.00 dla wszystkich, o godz. 17.00 dla dzieci z rodzicami i osób starszych i o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.
 4. Spowiedź wielkopostna z udziałem księży zamiejscowych będzie:
  • w ramach rekolekcji w środę od godz. 9.00 do 10.00 oraz od godz. 16.00 do 18.30;
  • dodatkowo 22 marca od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.
 5. Rekolekcje szkolne dla dzieci, dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich będą od 6 do 9 marca 2016.
 6. Dziś w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za misje i misjonarzy. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 7. Jutro, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy tego dnia o papieżu Franciszku i o całym Kościele.
 8. We wtorek 23 lutego dla naszej parafii przypada doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie od godz. 15.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. Wczoraj na Jasnej Górze odbyły się uroczystości jubileuszowe 25 rocz. święceń biskupich naszego Metropolity Ks. Abp. S. L. Głódzia, a w najbliższą niedzielę będą w Archikatedrze w Gdańsku Oliwie o godz. 13.00.
 10. Modlitwie różańcowej o godz. 17.30 przewodniczyła w minionym tygodniu róża p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP (zelator p. Gerard Barzowski), a w przyszłym tygodniu prowadzi róża p.w. NMP Królowej Polski (zelatorka pani Zofia Falińska).
 11. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 12. Przy wyjściu z kościoła można zabrać Skarbonkę Caritasu na rodzinną Jałmużnę Wielkopostną.
 13. W szkołach trwają ferie zimowe. W środę organizujemy dla dzieci od 8lat wyjście do galerii w Gdańsku na warsztaty ceramiczne. Ks. Proboszcz funduje każdemu dziecku bilet wstępu na zajęcia w galerii, a rodzice kupują dwa bilety po 1.50 na przejazd tramwajem. Zbiórka dzieci na placu kościelnym o godz. 10.00, powrót ok. godz. 14.00. Zapisy i szczegóły u ks. Mariusza po Mszy św. w zakrystii.
 14. Osoby chętne do śpiewania w chórze parafialnym zapraszamy w środę do domu parafialnego po Mszy św. o godz. 18.00.
 15. Chcemy poinformować, że wycinka i przycinka drzew wokół naszego kościoła została przeprowadzona zgodnie z orzeczeniem i decyzją z dn. 24.12.2015r. Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku, mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich, a zwłaszcza osób starszych i dzieci.
 16. Organizujemy wyjazd na ŚDM w Krakowie w dniach od 26 do 31 lipca 2016 z udziałem Ojca świętego Franciszka. Zapisy i szczegóły u ks. Mariusza.
 17. W dn. od 30.04 do 03.05.2016 ks. Mariusz organizuje pielgrzymkę Śladami Ojca Mateusza po Ziemi Świętokrzyskiej. W cenie 550zł od osoby. Zapisy u ks. Mariusza.
 18. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość.
 19. Wszystkim obchodzącym osobiste święta i uroczystości w nowym tygodniu składamy najlepsze życzenia oraz zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. 

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.