Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XIX Niedziela Zwykła - 12 sierpnia 2018 r.

 1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: „Ja jestem chlebem żywym”. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.
 2. Witamy wszystkich gości wypoczywających na terenie naszej parafii, życzymy pięknej pogody, radosnego i bezpiecznego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Dzisiaj po 16 dniach wędrówki dochodzi do Pani Jasnogórskiej XXXVI Piesza Pielgrzymka z Gdańska na Jasną Gorę. W modlitwie duchowo łączymy się nadal z pielgrzymami, którzy niosą także nasze intencje przed oblicze Czarnej Madonny. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski.
 4. Jutro 13 sierpnia - przypada kolejny Dzień Fatimski:
  • godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nawrócenie grzeszników;
  • godz. 17.30 - modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej (niesiona przez różne stany i grupy apostolskie);
  • godz. 18.00 - Msza święta. Serdecznie zapraszamy.
   Jest to także dzień urodzin Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 5. W środę 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte będą w porządku niedzielnym. Na zakończenie Mszy Św. pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, kłosy zbóż i kwiaty.
 6. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku - „cudu nad Wisłą” - i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
 7. W niedzielę 19 sierpnia o godz. 12.30 będzie sprawowana Msza św. w intencji Ks. Kan. Bernarda Zielińskiego - wieloletniego Proboszcza naszej parafii z okazji Imienin. Ks. Bernard będzie obecny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w miesiącu sierpniu będzie w najbliższą niedzielę o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy.
 9. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 10. Dziękujemy róży p.w. NMP Królowej Polski, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Fatimskiej, zelatorka - pani Lucyna Jabłońska.
 11. O. Zdzisław Duma z kościoła św. Jakuba w Gdańsku organizuje pielgrzymkę samolotową do Włoch w dniach 8 - 15 października z racji 100. rocznicy otrzymania stygmatów przez św. Ojca Pio i 50. rocznicy jego śmierci. Koszt wyjazdu 610 euro i 730 zł od osoby. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do uczestniczenia w tej pielgrzymce.
  Zapisy i dodatkowe informacje u ks. Proboszcza.
 12. Po raz kolejny Caritas organizuje akcję: „Tornister pełen uśmiechów” dzięki której kilkadziesiąt tysięcy dzieci z Polski i Białorusi otrzyma wyprawki szkolne. Tornistry można odebrać po Mszy św. w zakrystii.
 13. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
  Pan Profesor rozpoczął malowanie polichromii na poszczególnych polach ośmiokątu w kopule prezbiterium.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • 14 VIII - św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia, apostoł Niepokalanej;
  • 17 VIII - św. Jacek Odrowąż (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.
 15. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 16. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia oraz wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.
 17. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Weroniki Otto, l.87 i śp. Jerzego Fojuth, l.70; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.