Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XX Niedziela Zwykła - 19 sierpnia 2018 r.

 1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy Jezusowego zaproszenia.
 2. Witamy wszystkich gości wypoczywających na terenie naszej parafii, życzymy pięknej pogody, radosnego i bezpiecznego wypoczynku i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Dzisiaj o godz. 12.30 będzie sprawowana Msza św. w intencji Ks. Kan. Bernarda Zielińskiego - wieloletniego Proboszcza naszej parafii z okazji Imienin. Ks. Bernard będzie obecny.
 4. Dziś o godz. 9.30 będzie Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w miesiącu sierpniu. Serdecznie zapraszamy.
 5. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.
 6. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Koronka do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o godz. 15.00.
 9. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 10. Dziękujemy róży p.w. MB Fatimskiej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Nieustającej Pomocy, zelatorka - pani Felicja Mrozowska.
 11. O. Zdzisław Duma z kościoła św. Jakuba w Gdańsku organizuje pielgrzymkę samolotową do Włoch w dniach 8 - 15 października z racji 100. rocznicy otrzymania stygmatów przez św. Ojca Pio i 50. rocznicy jego śmierci. Koszt wyjazdu 610 euro i 730 zł od osoby. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do uczestniczenia w tej pielgrzymce. Zapisy i dodatkowe informacje u ks. Proboszcza.
 12. Dziękujemy osobom, które wzięły udział w akcji Caritasu: „Tornister pełen uśmiechów”.
 13. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na renowację naszej świątyni.
  Pan Profesor od czwartku będzie kontynuował malowanie polichromii w kopule prezbiterium.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • 20 VIII - św. Bernard (1090-1159), cysters, opat i piewca chwały Maryi;
  • 21 VIII - św. Pius X (1835-1914), papież, który pozwolił dzieciom na wcześniejszą Komunię św.;
  • 22 VIII - Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi;
  • 24 VIII - św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, głosił Ewangelię w Indiach i Armenii.
 15. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 16. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia oraz wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 17. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Marka Czerczak, l.60; śp. Teresy Malinowskiej, l.65; śp. Jadwigi Majkowskiej, l.89; śp. Euzebiusza Kamińskiego, l.89 i śp. Kazimiery Tomczuk, l.94; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.