Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXI Niedziela Zwykła - 26 sierpnia 2018 r.

 1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: „uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn”, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.
 2. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. W przyszły poniedziałek trzeciego września - o godzinie 8.30 będzie Uroczysta Msza Święta, na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Na wspólną modlitwę zapraszamy dzieci, młodzież ich rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów, dyrekcje naszych szkół i wszystkich pracowników szkoły.
 3. Spowiedź św. przed Nowym Rokiem Szkolnym i Katechetycznym będzie w sobotę pierwszego września od 17.00 do 18.00.
 4. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie w niedzielę 9 września na Mszy św. o godz. 11.00.
 5. W Dublinie, z udziałem Papieża Franciszka, trwa IX Światowe Spotkanie Rodzin pod hasłem: „Ewangelia Rodziny, radość dla świata”. Światowe Spotkania Rodzin zapoczątkował św. Jan Paweł II w 1994 r. w Rzymie. Módlmy się o miłość, zgodę i pokój w naszych rodzinach.
 6. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.
 7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca:
  • o godz. 7.30 - Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, w duchu fatimskim.
   Zapraszamy osoby należące do Żywego Różańca, Rycerstwa Niepokalanej, Wspólnoty Szkaplerza i wszystkich czcicieli Maryi, po nabożeństwie wymiana tajemnic różańcowych i krótkie spotkanie.
 8. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 9. Dziękujemy róży p.w. MB Nieustającej Pomocy, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB z Lourdes, zelatorka - pani Joanna Miziołek.
 10. Intencja Apostolstwa Modlitwy na wrzesień 2018:
  • Intencja ogólna: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.
 11. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 12. O. Zdzisław Duma z kościoła św. Jakuba w Gdańsku organizuje pielgrzymkę samolotową do Włoch w dniach 8 - 15 października z racji 100. rocznicy otrzymania stygmatów przez św. Ojca Pio i 50. rocznicy jego śmierci. Koszt wyjazdu 610 euro i 730 zł od osoby. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do uczestniczenia w tej pielgrzymce. Zapisy i dodatkowe informacje u ks. Proboszcza.
 13. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 8700 zł. Wszystkim ofiarodawcom za modlitwę i dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”; również dziękujemy wszystkim indywidualnym ofiarodawcom za składane ofiary na renowację naszej świątyni.
  Pan Profesor kontynuuje malowanie polichromii w kopule prezbiterium.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • 27 VIII - św. Monika (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna;
  • 28 VIII - św. Augustyn (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego;
  • 29 VIII - św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy o nierozerwalności małżeństwa;
  • 1 IX - bł. Bronisława, dziewica, norbertanka żyjąca w XIII wieku w Krakowie.
 15. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 16. Opiece Maryi Pani Jasnogórskiej powierzamy solenizantów i jubilatów nowego tygodnia oraz wszystkich parafian i gości.
 17. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Jerzego Radwańskiego, l.82; śp. Gertrudy Krawczyk, l.85; śp. Janiny Błańskiej, l.88 i śp. Bogdana Jędrzejewskiego, l.67, tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.