Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXII Niedziela Zwykła - 2 września 2018 r.

 1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.
 2. Jutro rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8.30; pragniemy wypraszać dary Ducha Świętego i pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, wychowawców, dyrekcji, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
 3. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie w przyszłą niedzielę 9 września na Mszy św. o godz. 11.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:
  • w czwartek:
   • od 18.30 do 19.30 - godzina święta z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne;
  • w piątek:
   • o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.;
   • od godz. 16.00 do 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św;
   • o godz. 17.00 - Nabożeństwo pierwszo-piątkowe z Komunią św. dla dzieci.
    Zapraszamy dzieci i młodzież do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.
 5. Chorych z Komunią święta odwiedzimy w piątek i w sobotę od godz. 8.30.
 6. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej.
 7. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, pod przewodnictwem o. Teodora w sobotę o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 8. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 9. Dziękujemy róży p.w. MB z Lourdes, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Ostrobramskiej, zelatorka - pani Irena Jarczyńska.
 10. Intencja Apostolstwa Modlitwy na wrzesień 2018:
  • Intencja ogólna: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.
 11. O. Zdzisław Duma z kościoła św. Jakuba w Gdańsku organizuje pielgrzymkę samolotową do Włoch w dniach 8 - 15 października z racji 100. rocznicy otrzymania stygmatów przez św. Ojca Pio i 50. rocznicy jego śmierci. Koszt wyjazdu 610 euro i 730 zł od osoby. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do uczestniczenia w tej pielgrzymce. Zapisy i dodatkowe informacje u ks. Proboszcza.
 12. Trwają prace przy malowaniu polichromii w prezbiterium naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitwę i za składane ofiary na renowację naszej świątyni. Koszt polichromii wynosi 75 000 zł plus materiały. Na obecną chwilę zapłaciliśmy 10 000 zł.
 13. W tym tygodniu patronują nam:
  • 3 IX - św. Grzegorz Wielki (540-604), Papież i Doktor Kościoła;
  • 8 IX - Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.
 14. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 15. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia, szczególnie wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską swego błogosławieństwa i darami Ducha Świętego.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.