Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXIII Niedziela Zwykła - 9 września 2018 r.

 1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Pan Jezus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.
 2. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego, pod hasłem: WYCHOWAWCA CHRZEŚCIJAŃSKI W PROCESIE ROZEZNAWANIA POWOŁANIA.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów.
 4. W czwartek 13 września - przypada kolejny Dzień Fatimski:
  • godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nawrócenie grzeszników;
  • godz. 17.20 - modlitwa wynagradzająca oraz różaniec i procesja z figurą MB Fatimskiej (niesiona przez różne stany i grupy apostolskie);
  • godz. 18.00 - Msza święta. Serdecznie zapraszamy.
 5. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.
 6. W sobotę, 15 września Kościół wspomina Matkę Bożą Bolesną. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 8. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. IV Szkoły Podstawowej będzie w środę 12 września po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Serdecznie prosimy rodziców o obecność.
 9. A spotkanie z rodzicami dzieci kl. III przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej będzie w niedzielę 23 września po Mszy św. o godz. 11.00.
 10. Msza święta w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu mają we wrześniu będzie w przyszłą niedzielę o godz. 9.30. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 11. Młodzież kl. III gimnazjalnych, która w tym roku chce przyjąć sakrament Bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie w środę 19 września o godz. 19.00 w kościele.
 12. W dniu 6 października organizujemy wyjazd autokarowy do Warszawy na „Stadion Młodych”. Zapraszamy szczególnie młodzież i młodych duchem. Całkowity koszt wynosi 85 zł. Młodzież płaci 50 zł pozostałą kwotę pokrywa parafia. Szczegóły i zapisy u ks. Adama.
 13. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 14. Dziękujemy róży p.w. MB Ostrobramskiej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. Maryi Matki Kościoła, zelatorka - pani Halina Sarnowska.
 15. Za tydzień - w trzecią niedziele września - jest Pielgrzymka Świata Pracy na Jasną Górę.
 16. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitwę i za składane ofiary na malowanie polichromii w prezbiterium naszego kościoła. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Trwa przygotowywanie ścian prezbiterium do położenia polichromii.
 17. W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 IX - św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego;
  • 15 IX - Najświętsza Maryja Panna - Matka Boża Bolesna.
 18. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 19. Za tydzień Słowo Boże będzie głosił o. Jerzy Bukowski z kościoła św. Józefa w Gdańsku po Mszach świętych będzie rozprowadzał kalendarze na rok 2019 za dobrowolną ofiarą.
 20. Wszystkim parafianom i gościom szczególnie obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze życzymy wielu łask Bożych.
 21. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Jolanty Franiek, l.60; zmarłą Jolantę i zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.