Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXIV Niedziela Zwykła - 16 września 2018 r.

 1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą.
 2. Dziś Słowo Boże głosi o. Jerzy Bukowski z kościoła św. Józefa w Gdańsku; po Mszy świętej będzie można u ojca nabyć kalendarze na rok 2019 za dobrowolną ofiarę.
 3. Msza święta w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu mają we wrześniu dzisiaj o godz. 9.30. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 4. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów.
 5. Dziś - w trzecią niedzielę września - jest Pielgrzymka Świata Pracy na Jasną Górę, w której uczestniczy ks. Proboszcz jako kapelan stoczniowców - stoczni Remontowa Holding.
 6. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Szczególnie zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 18.00.
 7. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. III przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej będzie w niedzielę 23 września po Mszy św. o godz. 11.00.
 8. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w poniedziałki i w środy o godz. 16.30 w kościele.
 9. Młodzież kl. III gimnazjalnych, która w tym roku chce przyjąć sakrament Bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie w środę 19 września o godz. 19.00 w kościele.
 10. W dniu 6 października organizujemy wyjazd autokarowy do Warszawy na „Stadion Młodych”. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, szkół średnich, studentów oraz wszystkich młodych duchem. Całkowity koszt wynosi 85 zł. Młodzież płaci 50 zł pozostałą kwotę pokrywa parafia. Szczegóły i zapisy u ks. Adama.
 11. Jutro 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni.
 12. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 13. Dziękujemy róży p.w. Maryi Matki Kościoła, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. NMP Wspomożycielki Wiernych, zelatorka - pani Teresa Barzowska.
 14. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitwę i za składane ofiary na malowanie polichromii w prezbiterium naszego kościoła. Od jutra pan profesor rozpocznie malowanie polichromii na ścianach prezbiterium.
 15. Uwaga od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 19.30, a będzie Msza św. o godz. 16.30.
 16. O. Zdzisław Duma z kościoła św. Jakuba w Gdańsku organizuje pielgrzymkę samolotową do Włoch w dniach 8 - 15 października z racji 100. rocznicy otrzymania stygmatów przez św. Ojca Pio i 50. rocznicy jego śmierci. Koszt wyjazdu 610 euro i 730 zł od osoby. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do uczestniczenia w tej pielgrzymce.
 17. W tym tygodniu patronują nam:
  • 18 IX - św. Stanisław Kostka (1550-1568), polski jezuita, patron polskiej młodzieży;
  • 20 IX - święci Andrzej Kim Tae-gŏn, i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867;
  • 21 IX - św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.
 18. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 19. Wszystkim parafianom i gościom oraz obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.
 20. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Edwarda Lipkowskiego, l.82; zmarłego Edwarda i zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.