Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXV Niedziela Zwykła - 23 września 2018 r.

 1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.
 2. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. III przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej będzie dziś po Mszy św. o godz. 11.00.
 3. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić. Liturgię na Mszy św. o godz. 18.00 przygotowuje Wspólnota św. Michała Archanioła.
 4. Nowenna do Bożego Miłosierdzia przed wspomnieniem św. Faustyny - Apostołki Bożego Miłosierdzia od środy po Mszy świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w poniedziałki i w środy o godz. 16.30 w kościele.
 6. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania w poniedziałki i w środy o godz. 19.00 w kościele.
 7. W dniu 6 października organizujemy wyjazd autokarowy do Warszawy na „Stadion Młodych”. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, szkół średnich, studentów oraz wszystkich młodych duchem. Całkowity koszt wynosi 85 zł. Młodzież płaci 50 zł pozostałą kwotę pokrywa parafia. Szczegóły i zapisy u ks. Adama.
 8. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 9. Dziękujemy róży p.w. NMP Wspomożycielki Wiernych, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. św. Faustyny Kowalskiej, zelatorka - pani Irena Kamińska.
 10. Intencja Apostolstwa Modlitwy na październik 2018:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.
 11. Uwaga od dzisiejszej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 19.30, a będzie Msza św. o godz. 16.30.
 12. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 7300 zł - „Bóg zapłać”. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za modlitwę i za składane ofiary na malowanie polichromii w prezbiterium naszego kościoła. W ostatnim tygodniu pan profesor wykonał część polichromii i za tydzień planuje ostatni etap prac.
 13. Dziś ks. Proboszcz wraz grupą parafian udaje się na 10-cio dniową pielgrzymkę do Francji.
 14. O. Zdzisław Duma z kościoła św. Jakuba w Gdańsku organizuje pielgrzymkę samolotową do Włoch w dniach 8 - 15 października z racji 100. rocznicy otrzymania stygmatów przez św. Ojca Pio i 50. rocznicy jego śmierci. Koszt wyjazdu 610 euro i 730 zł od osoby. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do uczestniczenia w tej pielgrzymce.
 15. W tym tygodniu patronują nam:
  • 25 IX - bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), zakonnik bernardyński, patron Warszawy;
  • 27 IX - św. Wincenty à Paulo (1581-1660), kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy;
  • 28 IX - św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, męczennik;
  • 29 IX - święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.
 16. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”, oraz „Galileę”.
 17. Wszystkim parafianom i gościom szczególnie solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia, a Maryja miała ich w swojej opiece.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Mieczysławy Dąbrowskiej l.95; śp. Leokadii Chłopek l.91; śp. Henryka Cybelskiego l.87; śp. Stanisława Pasternackiego l.80 i śp. Wacława Grzybowskiego l.70; tych zmarłych, zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.