Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXVI Niedziela Zwykła - 30 września 2018 r.

 1. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów.
 2. Jutro rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie:
  • Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30;
  • dla dzieci i matek z małymi dziećmi we wtorki i czwartki o godz. 17.00.
 3. W rocznicę akcji „Różaniec do granic”, zapraszamy do codziennej modlitwy dziesiątką różańca świętego w intencji naszego miasta i dzielnicy. Szczegóły akcji pt. „Morze modlitwy” są podane na ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem.
 4. Do czwartku włącznie Nowenna do Bożego Miłosierdzia przed wspomnieniem św. Faustyny - Apostołki Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej.
 5. W piątek 5 października jest wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej liturgię na Mszy św. o godz. 15.00 przygotowuje wspólnota Miłosierdzia Bożego.
 6. W tym tygodniu jest: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek:
   • od 18:30 do 19:30 - godzina święta;
  • w piątek:
   • o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.;
   • od 16.00 do 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.;
   • o godz. 17.00 - nabożeństwo pierwszo-piątkowe z Komunią św. dla dzieci;
   • o godz. 17.30 - różaniec;
  • w sobotę:
   • o godz. 7.30 - Msza św. i nabożeństwo wynagradzające w duchu fatimskim.
    Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a szczególnie wspólnoty maryjne.
 7. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek i w sobotę od godz. 9.00. Ks. Mariusz wyjątkowo odwiedzi swoich chorych jutro od godz. 8.30.
 8. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania w poniedziałki i w środy o godz. 19.00 w kościele.
 9. W sobotę o godz. 7.15 wyjazd autokarowy do Warszawy na „Stadion Młodych”. Zbiórka na placu kościelnym o godz. 7.00. Szczegóły wyjazdu u ks. Adama. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na dofinansowanie tego wyjazdu.
 10. W najbliższą niedzielę 7 października na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy różańce dla dzieci kl. III-ich, przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
 11. W niedzielę 7 października przypada święto MB Różańcowej liturgię na Mszy św. o godz. 12.30 przygotowuje wspólnota Żywego Różańca. Zapraszamy także nowe osoby, który chciałyby przynależeć do tej wspólnoty. Zapisy i szczegóły w zakrystii u ks. Proboszcza.
 12. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia.
 13. Dziękujemy róży p.w. św. Faustyny Kowalskiej, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30.
 14. Intencja Apostolstwa Modlitwy na październik 2018:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.
 15. Przypominamy, że w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 19.30, a jest Msza św. o godz. 16.30.
 16. Serdecznie dziękujemy indywidualnym ofiarodawcom oraz wszystkim za modlitwę i za składane ofiary na malowanie polichromii w prezbiterium naszego kościoła. Od jutra pan profesor rozpocznie ostatni etap prac.
 17. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 1 X - św. Teresa od Dzieciątka Jezus;
  • we wtorek 2 X - św. Aniołowie Stróżowie;
  • w czwartek 4 X - św. Franciszek z Asyżu;
  • w piątek 5 X - św. Faustyna Kowalska, apostołka Bożego Miłosierdzia.
 18. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”, oraz „Galileę”.
 19. Wszystkim parafianom i gościom szczególnie solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.
 20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Włodzimierz Paszko, l. 81; Kazimierz Grzenia, l. 69; Bogusława Wollenberg, l. 76; Bronisław Kłosowski, l. 83; tych zmarłych, zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.