Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXVII Niedziela Zwykła - 7 października 2018 r.

 1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.
 2. Dzisiaj przypada święto MB Różańcowej liturgię na Mszy św. o godz. 12.30 przygotowuje wspólnota Żywego Różańca. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby przynależeć do tej wspólnoty. Zapisy i szczegóły w zakrystii.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci kl. III-ich, przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
 4. Z Matką Bożą trwamy na codziennej modlitwie różańcowej:
  • Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30;
  • dla dzieci i matek z małymi dziećmi we wtorki i czwartki o godz. 17.00.
   Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie w kościele, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.
 5. W sobotę, 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku Dzień fatimski:
  • godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nawrócenie grzeszników;
  • godz. 17.20 - modlitwa wynagradzająca oraz różaniec i procesja z figurą MB Fatimskiej (niesiona przez różne stany i grupy apostolskie);
  • godz. 18.00 - Msza święta.
   Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
 6. W przyszłą niedzielę po raz 18-sty będziemy obchodzić Dzień Papieski, pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa” . Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierająca uzdolnioną, ubogą młodzież. Młodzi z Ruchu Lednickiego będą rozprowadzać kremówki papieskie w cenie 4 zł.
 7. W rocznicę akcji „Różaniec do granic”, zapraszamy do codziennej modlitwy dziesiątką różańca świętego w intencji naszego miasta i dzielnicy. Szczegóły akcji pt. „Morze modlitwy” są podane na ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem.
 8. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. /W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia./
 9. Intencja Apostolstwa Modlitwy na październik 2018:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.
 10. Wspólnota SHEMA zaprasza chętnych na spotkania formacyjne w każdy wtorek na godz. 19.30 w kościele.
 11. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za modlitwę i ofiary składane na malowanie polichromii w prezbiterium naszej świątyni. Prace renowacyjne trwają.
 12. W tym tygodniu patronują nam:
  • we wtorek 9 X - bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski;
  • w czwartek 11 X - św. Jan XXIII, „Papież Dobroci”;
  • w sobotę 13 X - bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.
 13. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”, oraz „Galileę”.
 14. Wszystkim parafianom i gościom szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MB Różańcowej.
 15. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Stanisławy Lubińskiej l.87, wczoraj odbył się pogrzeb śp. ks. Prałata Ryszarda Kwiatkowskiego l.79, wieloletniego proboszcza parafii p.w. św. Wawrzyńca w Gdyni Wielkim Kacku. Zmarłą Stanisławę, zmarłego kapłana, zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu...".

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.