Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXVIII Niedziela Zwykła - 14 października 2018 r.

 1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.
 2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Dzisiaj przed kościołem jest zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Młodzież z Ruchu Lednickiego rozprowadza kremówki papieskie w cenie 4 zł.
 3. Dzisiaj w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Nabożeństwo różańcowe dziś w ich intencji.
 4. Z Maryją trwamy na modlitwie różańcowej:
  • Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30;
  • dla dzieci i matek z małymi dziećmi we wtorki i czwartki o godz. 17.00.
 5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka.
 6. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
 7. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Będzie zbiórka do puszek na misje.
 8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na ławkach zostały wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Wypominki tak, jak w ubiegłym roku będziemy składać tylko u s. Eweliny w zakrystii, siostra poda nam w jakim dniu nasze wypominki będą wyczytane i objęte modlitwą. Msza św. zbiorowa będzie 2 listopada o godz. 9.00 i 19.00 oraz od 3 - 8 listopada codziennie o godz. 9.00. Kartki na Mszę św. zbiorową składamy także u siostry Eweliny wybierając konkretny dzień.
 9. Msza święta w intencji małżeństw, które rocznicę swego ślubu obchodzą w październiku będzie w przyszłą niedzielę o godz. 9.30. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 10. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
 11. Młodzież kl. III Gimnazjum przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00.
 12. Wspólnota SHEMA zaprasza we wtorek o godz. 19.30 na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą.
 13. Spotkanie Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” w środę po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
 14. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. /W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia./
 15. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. /Pan profesor zakończył malowanie polichromii w prezbiterium naszego kościoła. Koszt samego malowania wynosi 75 000 zł na obecną chwilę mamy zapłacone 35 000 zł./
 16. W tym tygodniu patronują nam:
  • 15 X - św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich;
  • 16 X - św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, patronka Śląska;
  • 17 X - św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik;
  • 18 X - św. Łukasz (I w.), autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy;
  • 20 X - św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.
 17. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”, oraz „Galileę”.
 18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Rafała Iwańskiego, l.40; śp. Marii Bychowskiej, l.81; śp. Henryka Madaj, l.84 i śp. Jerzego Angowskiego, l.81, tych zmarłych, zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.