Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXIX Niedziela Zwykła - 21 października 2018 r.

 1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie, szczególnie podczas nabożeństw różańcowych. Dziś przed kościołem jest zbiórka do puszek na misje.
 3. Msza święta w intencji małżeństw, które rocznicę swego ślubu obchodzą w październiku dziś o godz. 9.30. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 4. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej dziś po Mszy św. o godz. 11.00.
 5. Nabożeństwo różańcowe:
  • dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30;
  • dla dzieci i matek z małymi dziećmi we wtorki i czwartki o godz. 17.00.
 6. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.
 7. Przed tygodniem na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia z racji Dnia Papieskiego zebraliśmy kwotę: 1870 zł - „Bóg zapłać”.
 8. Na ławkach są kartki na wypominki za zmarłych. Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk swoich zmarłych. Wypominki tak, jak w ubiegłym roku składamy u s. Eweliny i p. Kazimierza przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii, oni podadzą nam w jakim dniu nasze wypominki będą wyczytane i objęte modlitwą. Msza św. zbiorowa będzie 2 listopada o godz. 9.00 i 19.00 oraz od 3 - 8 listopada o godz. 9.00. Kartki na Mszę św. zbiorową składamy w zakrystii wybierając konkretny dzień.
 9. Dziękujemy wspólnocie SHEMA, za przeprowadzenie dnia skupienia dla młodzieży kl. III gimnazjalnych w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 10. W środę 31 X zapraszamy dzieci na bal „Idą Święci”. Rozpoczęcie nabożeństwem Różańcowym o godz. 17.00 w kościele, potem taniec, gry, zabawy, konkursy i słodki poczęstunek. Dzieci przebierają się za anioła lub za jednego ze świętych.
 11. Dorosłych parafian prosimy o przynoszenie cukierków, słodyczy i drobnych upominków dla dzieci na Bal Świętych. Można je składać do kosza przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego od jutra do przyszłej niedzieli włącznie.
 12. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Zachęcamy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu w duchu wiary i z wielką radością. /W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia./
 13. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. /Pan profesor zakończył malowanie polichromii w prezbiterium naszego kościoła. Koszt malowania wynosi 75 000 zł mamy zapłacone 35 000 zł w nowych ławkach zostały położone gąbki do siedzenia./
 14. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 22 X - św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.
 15. Z soboty na niedzielę jest zmiana czasu z letniego na zimowy.
 16. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”, oraz „Galileę”.
 17. Opiece Matki Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia oraz wszystkich parafian i gości.
 18. Dziś w Polsce odbywają się wybory samorządowe, ogarniamy modlitwą naszą Ojczyznę, wszystkich zachęcamy do udziału w wyborach dokonując wyboru zgodnie ze swoim sumieniem. Troska i odpowiedzialność za Ojczyznę wypływa z czwartego przykazania Bożego.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Wiesławy Kowal, l.90 i śp. Zdzisława Krawiec, l.80, tych zmarłych, zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.