Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła - 28 października 2018 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami.
 2. Dziś ostatnia niedziela października - miesiąca różańcowego, nie odkładajmy różańca do szuflady. Pamiętajmy, że w tej modlitwie uwielbiamy Pana Boga i Maryję naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim.
  Nabożeństwo różańcowe:
  • dla dorosłych i młodzieży do środy włącznie o godz. 17.30;
  • dla dzieci i rodziców z małymi dziećmi w środę o godz. 17.00.
 3. W czwartek 1 listopada jest uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6,30; 8.00; 9,30; 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30 i 16.30.
 4. W piątek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym piątkiem miesiąca, jest wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - tak zwany Dzień Zaduszny. W tym dniu Msze św. będą o godz. 6.30; 7.30; 9.00; 16.30; 18.00 i 19.00.
 5. Od 1 - 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar - odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 6. Wypominki składamy dziś u s. Eweliny i p. Kazimierza przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Za zmarłych w wypominkach będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad o godz. 17.15. Msza św. zbiorowa będzie 2 listopada o godz. 9.00 i 19.00 oraz od 3 - 8 listopada o godz. 9.00. Kartki na Mszę św. zbiorową składamy także u s. Eweliny i p. Kazimierza wybierając konkretny dzień.
 7. W tym tygodniu jest: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek:
   • Dzień Wszystkich Świętych modlimy się za kapłanów i o kapłanów;
  • w piątek:
   • o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.;
   • od godz. 16.00 do 18.00 - spowiedź św.;
   • o godz. 16.30 - Msza Święta dla dzieci;
   • o godz. 17.15 - wypominki za zmarłych;
   • o godz. 18.00 - Msza św.;
  • w sobotę:
   • o godz. 7.30 - Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
    Zapraszamy Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej i wszystkich Czcicieli Maryi.
 8. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek i w sobotę od godz. 8.30.
 9. W środę 31 X zapraszamy dzieci na bal „Idą Święci”. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 17.00 w kościele, potem taniec, gry, zabawy, konkursy i słodki poczęstunek. Dzieci przebierają się za anioła lub za jednego ze świętych.
 10. Dorosłych parafian prosimy o przynoszenie cukierków, słodyczy i drobnych upominków dla dzieci na Bal Świętych. Składamy je do kosza przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego do wtorku włącznie.
 11. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II pod przewodnictwem o. Teodora będzie w sobotę 3 listopada o godz. 12.00. Zapraszamy.
 12. W dniach od 4 - 8 listopada będziemy przeżywali w naszej parafii /renowację/ - odnowienie Misji Świętych, które poprowadzą: o. Zdzisław i o. Stanisław z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.
 13. W Roku św. Józefa dn. 23 i 24 listopada organizujemy dwudniową pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia i Torunia. Koszt 220 zł od osoby. /autokar, kolacja, nocleg, śniadanie, obiad i ubezpieczenie/ Zapisy po Mszy św. w zakrystii u ks. Mariusza lub ks. Proboszcza.
 14. Jeszcze do 30 listopada trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Prosimy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu. /W zakrystii jest kalendarz nawiedzenia oraz są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia./
 15. Intencja Apostolstwa Modlitwy na listopad 2018:
  • Intencja ogólna: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.
 16. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 9750 zł. Bardzo dziękujemy za waszą hojność i dostrzeganie, że te pieniądze są wydawane na potrzeby naszej parafii.
 17. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”, oraz „Galileę”.
 18. Parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Jana Babicz, l.68; śp. Zdzisława Kanabaj, l.69 i śp. Ludwika Słupczyńskiego, l.94; tych zmarłych, zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.
 20. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.