Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXXI Niedziela Zwykła - 4 listopada 2018 r.

 1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego.
 2. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy odnowienie Misji Świętych, które potrwają do czwartku włącznie. Renowacje Misji poprowadzą: o. Zdzisław i o. Stanisław z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Prosimy zapoznać się z programem i zapraszamy do licznego udziału. Program wyłożony na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 3. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Do tego wyjątkowego święta narodowego przygotowujemy się przez 9 - dniową nowennę. Nowenna do soboty włącznie po Mszy św. wieczornej. Msza święta w intencji Ojczyzny w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
 4. Modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.15. Msza św. zbiorowa do 8 listopada włącznie o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. Do czwartku duszom w czyśćcu możemy ofiarować - odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: /stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego/.
 6. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, na czele z ks. Mariuszem, które włączyły się w przygotowanie balu dla dzieci: „Idą Święci”. Wzięło w nim udział 78 dzieci. Dorosłym dziękujemy za przyniesienie cukierków i słodyczy.
 7. W piątek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Jest ona katedrą papieża jako biskupa Rzymu i matką wszystkich kościołów świata.
 8. Od wtorku w biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok 2019.
 9. Do 30 listopada trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Prosimy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu. /W zakrystii są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia./
 10. Intencja Apostolstwa Modlitwy na listopad 2018:
  • Intencja ogólna: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.
 11. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w potrzebie.
 12. Z racji Roku św. Józefa w dn. 23 i 24 listopada organizujemy dwudniową pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia i Torunia. Koszt 220 zł od osoby. /autokar, kolacja, nocleg, śniadanie, obiad i ubezpieczenie/ Zapisy po Mszy św. w zakrystii u ks. Mariusza lub ks. Proboszcza.
 13. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”, oraz „Galileę”.
 14. Z racji odnowienia Misji św. nie będzie katechezy sakramentalnej dla młodzieży kl. III gimnazjalnych w poniedziałek i w środę. Młodzież zapraszamy we wtorek na godz. 19.00 na spotkanie z o. Misjonarzem.
 15. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 10 XI w sobotę - św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.
 16. Parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej Miłości.
 17. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Wiesława Śliwińskiego, l.81; zmarłego Wiesława, zmarłych parafian, naszych bliskich zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.