Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXXII Niedziela Zwykła - 11 listopada 2018 r.

 1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego.
 2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Msza święta w intencji Ojczyzny dziś o godz. 11.00.
 3. Dzisiaj w Polsce po raz 10. obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.
 4. Modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.15.
 5. Wspólnota SHEMA zaprasza na Mszę świętą we wtorek o godz. 19.30.
 6. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok 2019.
 7. Dziś przed kościołem jest zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w potrzebie.
 8. Msza święta w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w listopadzie będzie w najbliższą niedzielę 18 listopada o godz. 9.30. Liturgię przygotowują małżeństwa z Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 9. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy rodziców o obecność.
 10. Do 30 listopada trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Prosimy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu. /W zakrystii są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia./
 11. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Gdańskie Seminarium Duchowne w Gdańsku - Oliwie. W związku z powyższym kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii będzie w niedzielę 25 listopada.
 12. Z racji Roku św. Józefa w dn. 23 i 24 listopada organizujemy dwudniową pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia i Torunia. Koszt 220 zł od osoby. /autokar, kolacja, nocleg, śniadanie, obiad i ubezpieczenie/ Zapisy po Mszy św. w zakrystii u ks. Mariusza lub ks. Proboszcza.
 13. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”, oraz „Galileę”.
 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 12 XI - św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem;
  • 13 XI - święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy;
  • 17 XI - św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.
 15. Niech Pan Jezus otacza nas wszystkich swoją opieką, a szczególnie solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
 16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Marii Janiszewskiej, l.62; śp. Haliny Sidorkiewicz, l.73; śp. Zenona Kwiecień, l.62 i śp. Klary Stefan, l.103; zmarłych parafian, naszych bliskich zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.