Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXXIII Niedziela Zwykła - 18 listopada 2018 r.

 1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel.
 2. Dziś przeżywamy w Kościele - ustanowiony przez papieża Franciszka - II ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH pod hasłem: „Biedak zawołał i Pan go wysłuchał”.
  Przeto nasz Parafialny Zespół Caritasu zaprasza ubogich na gorący bigos o godz. 14.00 do kawiarenki na pierwszym piętrze w domu katechetycznym.
 3. Dzisiaj o godz. 9.30 Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu mają w listopadzie. Liturgię przygotowują małżeństwa z Domowego Kościoła.
 4. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej dziś po Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy rodziców o obecność.
 5. Dziś gościmy w parafii alumna 4-ego roku naszego Seminarium i dzisiejsza taca jest przeznaczona na Gdańskie Seminarium Duchowne w Gdańsku - Oliwie.
 6. Modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.15.
 7. W przyszłą niedzielę, 25 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.
  Wspólnota SHEMA, zaprasza na uwielbienie Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, rozpoczęcie o godz. 17.30. Zakończenie Mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 8. Do 30 listopada trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Prosimy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu. /W zakrystii są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia./
 9. Z racji kończącego się Roku św. Józefa oraz w podziękowaniu za peregrynację figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii w dn. 23 i 24 listopada organizujemy dwudniową pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia i Torunia. Koszt 220 zł od osoby. /autokar, kolacja, nocleg, śniadanie, obiad i ubezpieczenie/ Serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce. Zapisy do wtorku włącznie po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 10. Za dwa tygodnie 2 grudnia w pierwszą niedzielę adwentu poświęcimy opłatek na stół wigilijny, który do naszych mieszkań i domów zwyczajem lat poprzednich rozniosą bracia z Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis”, Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii i Ojcowie Rodzin z „Domowego Kościoła”, upoważnieni przez ks. Proboszcza. Proszę, aby nie przyjmować opłatka od osób postronnych, które nie mają upoważnienia ks. Proboszcza i roznoszą opłatek niepoświęcony.
 11. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok 2019.
 12. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 13. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”, oraz „Galileę”.
 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 20 XI - św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik;
  • 21 XI - Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu;
  • 22 XI - św. Cecylia (III w.), męczennica, patronka muzyki kościelnej, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele;
  • 24 XI - święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.
 15. Po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto.
 16. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o modlitwie.
 17. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Krystyny Andriskowskiej, l.73; zmarłą Krystynę, zmarłych parafian, naszych bliskich zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.