Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 25 listopada 2018 r.

 1. Dziś jest uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
  Wspólnota SHEMA, zaprasza dziś na uwielbienie Chrystusa - Króla Wszechświata, rozpoczęcie o godz. 17.30 zakończenie Mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Dzisiaj jest Patronalne Święto Akcji Katolickiej i WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO w Gdańsku - Oliwie. Modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 3. W tym tygodniu jest pierwsza sobota miesiąca:
  • w sobotę o godz. 7.30 - Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w duchu fatimskim. Zapraszamy wspólnoty maryjne i wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 4. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach do piątku włącznie o g.17.15.
 5. W sobotę 1 XII w godz. 10.00 - 16.30 będzie dzień wspólnoty Ruchu Lednickiego z udziałem duszpasterza Lednicy o. Wojciecha Prusa. Msza św. o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w tym spotkaniu.
 6. W sobotę na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 - poświęcenie świecy roratniej, wieńca adwentowego i lampionów adwentowych. Rozpoczynamy nowy Rok Kościelny.
 7. Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP od czwartku po Mszy świętej wieczornej.
 8. Za tydzień rozpoczyna się Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana oraz nowy rok liturgiczny pod hasłem: „W mocy Ducha Bożego”.
 9. W najbliższą niedzielę na Mszach świętych o godz. 11.00 i 12.30 poświęcimy opłatek na stół wigilijny, który do naszych mieszkań i domów zwyczajem lat poprzednich rozniosą bracia z Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis”, Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii i Ojcowie Rodzin z „Domowego Kościoła”, upoważnieni przez ks. Proboszcza. Przyjmując opłatek złożymy dar serca na ogrzewanie naszego kościoła i Seminarium Duchowne. Bardzo proszę o przyjęcie poświęconego opłatka przez wszystkie rodziny naszej parafii, nawet gdy nie stać nas na złożenie ofiary. Proszę, aby nie przyjmować opłatka od osób postronnych, które roznoszą opłatek niepoświęcony.
 10. Do 30 listopada trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Prosimy, aby wszystkie rodziny przyjęły Maryję w swoim mieszkaniu czy domu. /W zakrystii są przygotowane specjalne modlitewniki na czas nawiedzenia./
 11. Intencja Apostolstwa Modlitwy na grudzień 2018:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, właściwy dla dialogu z kulturami.
 12. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok 2019.
 13. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. /w ostatnim czasie zapłaciliśmy kolejne 10 000 zł za wykonanie polichromii, rozpoczęliśmy remont salki obok kawiarenki/
 14. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”, oraz „Galileę”.
 15. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 30 XI - św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.
 16. Po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto.
 17. Niech Chrystus Król błogosławi i króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Renaty Klejsa, l.52; śp. Henryki Grucza, l.82; śp. Lucjana Korteckiego, l.87 i śp. Joanny Romańskiej, l.90; tych zmarłych, zmarłych parafian, naszych bliskich zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.